View Single Post
Staro 07.04.2021., 10:56   #383
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,848
Crvenilo i suha koza mi se dogadjalo dok sam se brijao ziletima i pjenama za brijanje. Mene je isto peklo oko usta. Koliko god poslije tretirao lice, rezultat brijanja je bio odlican, ali stanje koze tih nekoliko sati nakon brijanja je bilo za klinac. Nisam imao crvenilo ili ga nisam primjecivao.
Puno bolje rezultate sam imao kad sam prestao koristiti pjene za brijanje (isusivale su mi kozu) i brijao se svaki dan, vruca voda i zilet i nakon toga neka after njega. S godinama se koza/brada naviknula i dovoljno je bilo umiti se mlakom vodom i obrijati u jednu minutu. Naravno, svakodnevno brijanje, jer cim brada naraste je koma i pita za pjenu za brijanje. I tako godinama. Da, mozda nije idealno i po propisima al jbga.

Nakon skoro 10 godina presao sam na elekticni brijac s 3 glave, iskljucivo suho brijanje. Preporodio sam se!

Istina, hoce elektricni brijaci "dirati" kozu i izazvati crvenilo/perutanje ako prejako stisces ili se brijes na suho, a koza je jos vlazna ili topla/mekana od nedavnog umivanja/tusiranja. Razlog zasto sam presao na potpuno suho i svakodnevno brijanje je bas zato jer je pogodnije za osjetljivu kozu sklonu iritacijama. Rezultat je najbolji ako se obrijes "na hladno" i dok se jos nisi umio. Kruzni pokreti, bez pritiskanja i cestog vracanja na ista podrucja. Meni brijanje traje oko 40-60s sto je debelo ispod neke granice iritacije.

Nakon par godina s nekim jeftinijim Philipsom, ove godine se ponovio sa S7788 i prezadovoljan sam. Ovo sad je najblize britvicama koje sam prije koristio. Close cut, jednodnevna brada nema onaj iritantan bockav filing na dodir, komotno se mogu brijati svaka 2 dana. Da sam znao kako to moze biti bolje, davno bi investirao u nesto kvalitetnije/skuplje jer ovaj jeftiniji aparat me isto znao nekada iziritirati kad bi mu oslabile baterije pa se cesto vracas na isto podrucje itd.

Nazalost, ne znam jesu li svi ovi savjeti primjenjivi za svacija lica jer znas kako kazu - ymmv

Imamo i temu za brijace aparate
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=107320
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote