View Single Post
Staro 18.02.2021., 12:23   #16002
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Postojali su televizori sa web kamerama, ali to nisu bili jeftiniji televizori. Postojale su web kamere sistema plug 'n play koje su se mogle uštekati u televizore koji nisu imali web kameru ali to je bilo ograničeno ili na kamere proizvođača televizora koje su bile tri puta skuplje ili pak na ograničeni skup kamera baziranih na istom čipsetu koje su bile minimalno dvostruko skuplje od web kamere vulgaris. Ja sam dosta davno složio nekakav 7" tablet (prva generacija, jednojezgreni proc, Android 4) koji sam spojio na HDMI ulaz televizora, te skype-om koji je automatski odgovarao na video-pozive i to je bez problema radilo neko vrijeme bez potrebe za nekakvim predznanjem onih koji su to koristili. Ubacio sam i bežičnu tipkovnicu/miša tako da je tablet cijelo vrijeme mogao biti na svom stalku, te se koristiti za web i sve ostalo ali na velikom ekranu. Znam da je Microsoft kupio Skype i da je zbog toga došlo do promjena, ali nisam znao da Skype više ne radi. To mi je zapravo malo čudno budući koliko vidim još i dalje postoje i desktop (skype.com) i android (app) verzija sa nekim novim mogućnostima kao što je npr. integracija sa alexom ili čak grupni pozivi i sa dosta fleksibilnijim limitima nego što je bilo tada.
leonardo je offline   Reply With Quote