View Single Post
Staro 21.01.2021., 17:04   #228
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,549
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ne želiš link na službeni privacy policy u kojem piše šta sve skupljaju, nego? Da ja pišem?
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Npr. ovo će se dijeliti (navodno, nitko ne zna zasigurno):

Code:
Phone number
Device ID
Location
Transaction data
Product interaction
User identifiers
Znaci, vrlo dobro se zna sto se dijeli. Pa da vidimo, onda, temeljem toga:

Citiraj:
Da li mi je trenutno ikakva šteta nanesena? Ne znam.
Dakle, poprilicno nekompetentno, jel?
Citiraj:
Hoće li mi ikada biti? Moguće, ali malo vjerojatno.
Opet nista konkretno.
Citiraj:
Da li je netko iskoristio moju metadatu da bi egzaktnije mogao plasirati oglase i sl.? Sigurno.
Cemu to velo mistike, kada to tome upravo i sluzi?
Citiraj:
Bogu hvala oni i računaju da većini ljudi to neće smetati, tako da vas mogu nastaviti eksploatirati. Zapravo, godinama se i radilo na srozavanju kriterija i dostojanstva, tako da vam se lakše mogu progurati ovakve stvari.
Dakle, nemas stetu, nemas niti jedan objektivni argument zasto te smeta modus operandi koji ni na koji nacin ne utjece na tebe, a coup de grace je taj da ti je tek sada pocelo smetati ono sto Wapp radi od kada postoji (+-, ali nebitno), samo sada s malo prosirenom pravnom stranom.

Dakle, nitko ne srozava kriterije i dostojanstvo, nego si licemjer. A to nije lijepo.

Citiraj:
Netočno.
Apsolutno tocno. Sto, naravno, opet mozes tek nakon navrsene 15. godine poceti pokusavati shvatiti. Jer te, nazalost, razoruzava faktografija, u kojoj mi ne mozes dati kontraprimjer.

Citiraj:
Zvučiš ko jedan moj stari, debeli, iskompleksirani i isfrustrirani
Zvuci kao ja, da, ali jos sam i celav! A-ha!

Citiraj:
prijatelj koji utjehu za svoju mizeriju pronalazi u negiranju postojanja ičeg lijepog u životu te prikazivanja takvog stanja kao defaultnog.
Sve mu je crno, sve je zbog novca, svak svakog mrzi, svak svakog jedva čeka prevariti... ironično da je nekoć bio normalan, no na kraju ga je takvo razmišljanje i konzumiralo te pretvorilo u modernog živućeg leša koji je završio u braku bez ljubavi, diveći se krivim idolima, ganjajući novac kojeg je imao sve manje, radeći poslove koje je mrzio, da bi se na kraju usrećio stvarima koje ga ni ne vesele.
Da, vidis, ipak nemas jos ni 15.

Ne pricam o tvom defetistickom prijatelju, nego ti pricam o tome da trgovacka drustva postoje da bi proizvodila dobit. Neprofitne organizacije postoje zato da bi financiranje smrkanja kokaina sa sisica i guza maloljetnica na jahti u karipskoj plićini bilo izdasnije, jer ti ostane vise para nego kroza prethodno navedene pravne entitete. Prosto ko pasulj. I sada se ti mozes zbog toga uzbudjivati, ili jednostavno prihvatiti to kao cinjenicu, koja nije intrinzicno ruzna, nego je jednostavno takva isto kako je sunce zuto a nebo plavo.

Citiraj:
Jednom kad upadneš u to stanje, teško je izići. Žalosno je to sve skupa zapravo. Nadam se da nisi približno sličan njemu, samo sam te morao upozorit kako mi zvučiš
Mislim da si omasio ceo futbal. Ja sam star, debeo, iskompleksiran, isfrustriran i celav, ali sam vrlo vedra i topla osoba. Mozes pitati bilo koga na Fejsu!

Citiraj:
Šta ima veze da šalje telemetriju sa svojih Tesli? Koje točno podatke šalje i kako je to ikome nanijelo štetu?
Ne, nemoj odgovarat.
Ja ni ne moram, nisi shvatio.

Citiraj:
Taj "predaja" mentalitet.
Imas lagani mesijanski sindrom vezan za privatnost. Sto ti pada u vodu, kako ti je to vec netko napisao, onog trena kada si otvorio racun na manje vise bilo kojem internetskom entitetu. Ali imas Signal. I nemas WApp. E onda je to - to!

Citiraj:
Musk je u ovom slučaju privacy warrior, jer nagovara ljude da pređu sa platforme koja skuplja i prodaje njihove podatke, na platformu koja to ne radi, a funkcionalno je ista.
Podsjeti me, Ilonka je onaj tip koji stanca elektricna vozila i dijeli ih potrebitima u trecim zemljama kako bi potakao njihov rast i razvoj? A ne, krivo, nije to taj, on ih zapravo prodaje u trgovinama, sorry, pomijesao sam...

Citiraj:
Dobro znaš da je to istina, nego uživaš potpirivati vatru i prakticirati rektalni alpinizam duboko unutar Bubbe, jer ti trenutno odgovara bandwagoning s njim.
Ne znam dal Bubba uživa u tome, al' ono...
Zaboga, covjek i ja se ni ne poznajemo (zalmane, ispravi me ako grijesim), tako da ne vidim koja bi bila njegova motivacija, a bogami ni moja uzivancija.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ima li netko da nabrzake može buildat signal app i provjeriti s onime što je ponuđeno na storeu, uključujući hash/signing key/kako se već zove? Zanima me dobije li se isti rezultat s onime što je na githubu.
Tesko da ces to moci tako jednostavno ustvrditi, jer je aplikacija na bilo kojem storeu vrlo vjerojatno digitalno potpisana (jer ako nije, onda je to tek problem!), tako da to nije neki put za ustvrditi autenticnost.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline