View Single Post
Staro 20.01.2021., 12:03   #583
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,667
Citiraj:
Autor Le0n Pregled postova
Meni isto ne radi Gskil 3600 CL16 što god da probao (hynix chip). S starim biosom nije htjela preko 3200 s latencijama kao na 3600 XMP postavkama. S novim beta biosom uspio sam s XMP postavakma dignuti ali sam ju morao postaviti na 3533/IF 1767 i dignutimalo voltažu.

Izgleda da proc ima problema s držanjem IF i to se još štima bioisma.
Bezveze :/
A mislim da to i meni preostaje, po malo olabaviti frekvenciju dok ne dođem do neke koja je stabilna.
Jedino što gubim onda 1:1 ratio na 1800MHz sa infinity fabricom, zbog kojeg sam baš i ciljao 3600MHz.

Citiraj:
Autor Le0n Pregled postova
Edit, meni je AC freezer 280 tih. Čak ne vidim razliku između P14 ventova i Noisblockera koje sam stavio. Ti se čuje pumpa ili ventovi? meni se čuo mehanički disk a mislio sam da je pumpa...
Baš ventovi, i čisto da si ne umišljam da je zvuk baš od tih ventova, poisključivao sam sve ostale ventove i identična mi je buka.

Testirao sam CPU-Z stress, i drži stabilno temperaturu na 70 stupnjeva okruglo i nakon duže vremena, a frekvencija je betonirana na 4600MHz all core.
Ovo mi zvuče čisto ok brojevi, što ne?

Tako da ne bi smjelo biti nešto u smjeru da nisam dobro pritegnuo blok od vodenog pa da se proc previše grije pa onda ovaj pokušava divljati sa okretajima ne bi li ohladio proc.

Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Probaj dignuti SOC voltažu. Ako to ne upali, skini Ryzen Master pa preko njega dobiti ram frekvu.
Ali ako čipset uredno vrti (valjda) druge podržane 3600MHz cl16 memorije na 1.35V bez podizanja vlastite voltaže, što ne bi trebao i ovaj onda?
Mislim, mogu probati ali moram priznati da mi ovako laički nema smisla.
EDIT - doduše, ako je stvarno do IF-a problem, moguce da bi povecanje voltaze za SOC moglo pomoci.
Isprobam pa javim

Hajd probam se i sa Ryzen Masterom poigrati.
Mislio sam da što god da radiš na njemu on upisuje u bios, ali samo da dobiješ ljepši interface, znači to nije slučaj nego je sve on the fly?
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 20.01.2021. u 12:22.
Igorr je offline   Reply With Quote