View Single Post
Staro 13.01.2021., 23:26   #283
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,680
Svakom svoj grad najgori


Split preko zime je takodjer mrtvilo, i Šibenik,i Zadar,i Makarska,i Omis,a i Dubrovnik.
Usudio bi se reć da jedini grad koji nije mrtvilo van sezone je Zagreb.

U Splitu, u centru ,van sezone nema nikoga,i ne radi 90% kafica/restorana,samo su sezonski. Ljudi se skupljalju u mallovima, tj shopping centrima.
Takodjer ljeti je kolaps prometa, grad ima jedan posteni ulaz/izlaz,sa semaforima...dok je Ultra treba 2 sata za uc/izac iz grada


Šta se tiče gradnje općenito, cijena materijala i cijena radnika je ista za cilu obalu i Zagreb. Najsocijalnija novogradnja bez zemljišta investitora dodje oko 800 eur/kv + zemljiste. E sad, ovo šta radi stanoinvest,i mnogi po splitu (romić,radošević aka manas, razni mali privatni investitori) sve je to najsocijalnija gradnja,s tim da je zemlja skuplja nego u Puli,pa je kvadrat 2000-2200 eur+parking.
U Puli je kvadrat 1400-1500 uz uključen parking. Da je skuplje, nebi nitko kupovao u Puli, nego bi u Rijeci,Zadru,Splitu.... Zato mora bit jeftino
Zadar npr ima isto jeftinija zemljista,jer se ima di širit,pa je opet cijena 2000 eur, ne znam zašto.


Ako hoćemo kvalitetnu novogradnju,a usudia bi se reć da je to u Splitu eventualno ORA i Morske Vile,tu je cijena 3500 eur/kv, dijelom zbog lokacije,ali velikim dijelom zbog kvalitete. Ali opet,iz iskustva kupaca/poznanika vidim da to i dalje nije ni blizu kvaliteti dobrih socijalističkih građevina. Opet tu ima poplava,prokisnjavanja,vlage itd odmah nakon useljenja. Dati 3500 eur/kv je meni suludo,al to je moje osobno mišljenje.
Ja radje za 200k eur kupim 2 stana od 50kv, u jednom živim drugi mi donosi prihod, nego jedan "elitni" stan od 60kv.


@mkey moj problem kupnje starogradnje u Puli je taj ako i nabavim ok majstore,ja moram negdi živit 3-6 miseci dok se to sredjuje. Ne mogu iz Splita koordinirat, a to mi znači nać još jedan stan i bit podstanar dok se ovaj uređuje, a uz životinjsko carstvo teško da će nas neko primit za podstanare . Ako se odlučim za tu soluciju, svakako se javim pa mi prosljediš kontakte


Srića imam štemalicu,bušilicu,vidalicu i hrpu vidi da povatam sve štokove i vrata haha


Mi ne želimo kuću,taman ulazimo u 30tu, još smo mladi za negdi sagradit kuću i odredit "e sad tu živimo" ...to dolazi u 40toj
webstartm je offline   Reply With Quote