View Single Post
Staro 13.01.2021., 22:45   #282
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,030
webe, ako trebaš mogu jednog kolegu pitati za kontakte majstora. On je lani svoju staru kuću preuređivao (u biti kamena štala koju su izrasturali, kamen je kamen) i prošao je vjerojatno i sito i rešeto a naročito rešeto sa stručnjacima. Još dok smo se viđali u starom normalnom više puta je rekao da gradi kuću da bi to sada riješio samo tako

Jedino vodi računa da apartmanizacija još uvijek rastura tako da se majstore pretpostavljam dosta dugo čeka. I ima stvarno svakakvih budala ali i odličnih firmi koje rade baš po PSu. A propo, i frend preko puta gradi kuću pa vjerojatno bih i od njega mogao dobiti neke informacije po tome pitanju. Firma koja gradi se stvarno pokazala odlična, jedino što je iz moje nestručne perspektive ostaviti temeljnu ploču dva dana prije nego se krene graditi dalje, i to još na nasutom terenu, ravno samoubojstvu ali nadzorni je rekao da je to OK pa budemo vidjeli.

Ono što je xlr napisao potpisujem puta dva, Pula je realno dosta jadna došla. Nisam siguran koji je uzrok tome (ali sigurno nije jedan), ali kada u večernjim satima van sezone u centru grada možeš vidjeti 5-10 osoba na sat, nešto tu ne štima. I to je bilo prije ove vesele situacije.

A ljeti je meni i gore kada vidim neoprane mase kako tumaraju gradom, zuje ko pčele na lošem tripu. Sigurno da je dobrim dijelom za ovo stanje kriv masovni turizam, to se lako može vidjeti i na okolnim mjestima gdje su stare jezgre uglavnom rasprodane strancima, ljudi su pošli dalje i onda imaš situaciju da hodaš 10 km i vidiš 10 ljudi, uglavnom istih. I opet, u starom normalnom.

Htio bi nekako za sve okriviti i multikulturalnost, ali toga dosta malo ima da bi bilo značajno. A ako krenem u opisivanje toga što mislim o raznim vladajućim strukturama slijedi mi opravdano udaljavanje s foruma na neko vrijeme. Treba imati želudac za takve ljude.

Prometna situacija je relativno katastrofa, ljeti u nekoliko navrata (za kišnih dana) bude prometni kolaps zbog dosta limitarnog ulaska/izlaska u grad (što stanovnike samog grada vjerojatno manje dira), poslovna situacija nije baš nešto (kada odbiješ turizam i uslužni sektor ne ostane baš puno), ima nešto proizvodnje hrane okolo grada a trgovačkih centara siguno neće nedostajati za narednih 30 generacija, bez da se išta novoga otvori.

I slažem se da je Veruda/Vidikovac najbolja opcija iako po meni nije vi Veli vrh za baciti ali tu je pitanje koliko blizu mora odnosno nekih normalnih plaža želiš biti.

Svakako se valja paziti stanoinvesta jer to šta oni grade, od onoga što sam ja vidio, je nevjerojatan fušeraj. Lani su dovršili jednu zgradu di je nekoliko frendova uzelo stanove. Taktika je bila masivno kašnjenje (na koje je dosta njih, naročito podstanara, dosta negodovalo jer je u takvim uvjetima vrijeme doslovno novac) koje je iskorišteno kako bi dosta toga prošlo ispod stola jer ti "nadzori" nisu htjeli uzrokavati dodatna kašenja pa je politika bila "a nećemo sada još dulje čekat".

O kvaliteti izgradnje neću niti trošiti tipkovnicu. Samo ću ovo dodati (jer je predobro): frendu su se ulazna vrata nešto malo previše počela klatiti pa došao njegov stari to pogledat. Ispalo je da su vrata bila učvršćena tek s nekoliko vida pa su to malo popravili s bušilicom i dodali par vida sa svake strane. Kada je htio zabušiti prema gore, upao je sa svrdlom u nekakav prostor (zapunjen pur pjenom) direkt iznad vrata

Mislim da ih je to zadovoljstvo na kraju koštalo 1450 ili 1550, više se ne sjećam. Ali imali su zadan neki raspon cjena kada su potpisivali ugovor i konačna cijena je igrom slučaja ispala upravo ta maksimalna

Moj srednjeročni plan je sagraditi kućicu negdje u šumi.
mkey je offline   Reply With Quote