View Single Post
Staro 01.01.2021., 03:07   #5244
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,791
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Znači...

Prvoklasni biser poznat kao Mario92 je, nakon mjesec dana čekanja, konačno dobio tipkovnicu, RAM, novi touchpad i ekran sa eBaya za T460.

Nakon što sam prošli puta naručio krivi ekran (non-IPS FullHD) ovaj puta je došao IPS.

I naravno, nakon iščekivanja drugog ekrana, krenem ja montirati i skužim - da mi je baterija ostala u laptopu.

Sad nemam backlight niti na jednom ekranu - a imam ih 3, tako da panel ziher nije problem.

Gledam po netu, neki osigurač je grunuo na matičnoj prema tome samo kaj:
- nemam pojma koji
- nemam alat da to složim
- nemam znanja da složim.

Koje su mi opcije sad? Popizdil sam jer ono, prvo konj naručim krivi ekran, i sad sam shebao fuse na MBO.

Sve si mislim da ću odustati od ovakvih sranja i ubuduće kupiti nekaj gotovo. Nemam volje nakon ovakvih zajeba išta više pokušavati
Čisto update situacije oko backlight fuse-a na T460 - u pitanju je fuse F5 kod eDP konektora. Kad sam ustanovio sa multimetrom da je taj problematičan, odnio sam u RAM servis ekipi da mi zamijene taj fuse, što mi je gosp. Darko napravio za zbilja fer cijenu.

Fuse promijenjen, uglavljen IPS ekran, laptop radi ko veliki

Sad se mogu fokusirati dalje na nadolazeće upgrejdove - tipkovnica, novi touchpad, interna baterija.

Isto sam tak sa ThrottleStopom sredio undervolt CPU-a tako da je potrošnja prilično smanjena, time i temperatura, ali i brzina vrtnje venta.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
Fujitsu U7311

Intel i5 1135G7

16GB DDR4 3200MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

13.3" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote