View Single Post
Staro 29.12.2020., 14:41   #520
CyberDemonVZ
Premium
Moj komp
 
CyberDemonVZ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 70
Pozdrav ljudi!
Nisam ovdje još pisao. Napravio sam kćerki školski/gaming stroj prije nekog vremena, i sad slučajno naletio na ovu temu, pa reko, ajde da napišem
Cilj mi je bio za 2000kn napraviti računalo na kojem se može igrati, makar to bilo na low, ali da veličinom stane u policu Ikeinog stola
Nakon doslovno tjedana i tjedana traženja, skupljao sam komponente ovdje na oglasniku, Njuškalu, i na akcijama, uspio sam!
Kućište sam uzeo novo na Amazonu, bila je akcija, 300 kn - Silverstone SG 13. Ne samo jedino SFF kućište koje sam pronašao novo za ovu cifru, nego je k tome još i bijelo, što mi baš paše! (Šteta zbog crnog prednjeg dijela, izgleda ko mikrovalna )

Komponente i cijene:
Silverstone SG13, bijelo - 300 kn
i3 6100 + cooler + Asrock H110M-ITX + 16GB Crucail Ballistix 2400MHz - 850 kn
Chieftec SFX-500GD-C - 300 kn
GTX 1060 - 550 kn
Jedan moj stari 250GB SSD - free

Okruglo 2000 kn!
(Nećemo računat poštarinu, onda brojka neće biti tako lijepa, hehe)

Kad sam sastavio komp i dalje sam gledao oglasnik, ako će naletjeti nešto od SSDa ili coolera.
I eto, nekoliko dana poslije se pojavio jedan Corsair H60 za 300 kn kojeg sam odmah uzeo. Eto, s njim sam na žalot prošao granicu od 2000kn, ali sam si bar dokazao da je moguće

Budući planovi - pričekati kad će NAPOKON neki i7 iz 6 i 7xxx generacije pasti ispod 700-800 kn, pa da to napokon bude pravi komp za pravi gaming
I obojati prednji mesh u bijelu boju.


I upravo sam krenuo raditi još jedan SFF multimedijalni/gaming stroj za ispod TV-a s ogromnom količinom prostora, jakim komponentama i da bude čim tiše.

Na žalost, za ovo gore će mi trebati 2-3 puta više love od onog prijašnjeg, a ako gledam nove komponente, i 4-5 puta više love.

Za početak bi htio ploču s m.2 utorom za neki veći SSD za win i igre. To je problem što je nešto ovakvo nemoguće pronaći rabljeno. Pogotovo AMD pa da imam i mogućnost daljnje nadogradnje.
Dva ili 3 velika diska, vjerojatno u RAID-u.
SFX napajanje koje gasi ventilatore u idleu..
Do sad u planu imam jedino kućište - Cooler master Elite 110 - mislim da je ovo najmanje kućište u koje stanu 3 kom. 3.5" diska.
Ako imate kakve ideje za ovaj build, pucajte!
CyberDemonVZ je offline   Reply With Quote