View Single Post
Staro 23.12.2020., 17:52   #2633
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,958
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ma nema do drva što se tiče topline
Istina da na drva grije jako ali na drva je problem (osim cijene zadnjih godina) da sto god ubacis izgorit ce zavrnuo ti radijatore ili ne pa sam redovito znao otvorit prozore da smanjim temp .
Dok na plin mogu bar regulirat da ne "bacam" toplinu van .

Plus sad kad palim grijanje preko mobitela-tableta ili termostata radijatori griju vec za 10 minuta jako dobro, dok na drva mi je trebalo bar 35-40 minuta da krene sistem (stara Staedlerica 35k kalorija treba vremena da zagrije svoj kotao a i vatri treba da se posteno razgori).
I narvno nisam imao bas vatru u 6 ujutro prije ustajanja da se zagrije prostor nego se navece prije spavanja ubacivalo do vrha da ostane nesto zari do jutra .
Sto sad mogu lagano programirat/regulirat po satnici u svakom danu (aplikacija dozovljava do 6 razlicitih pali/gasi kombinacija u danu + scheduler za neke specijalne dane/evente po zeljama).

Luksuz i costoca su neusporedivi naravno a i ja racunam ako mi sezona prodje za oko 10.000kn ja zadovoljan jer drva su me kostala oko 9500kn zadnje dvije sezone.

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
ali ako plin odvrnes lijepo a imaš dobru izolaciju i kondenzacijska bojler ne bi trebala biti velika rata a čišće grijanje i nema posla oko njega

Nego koji bojler i termostat koristiš?
- Bojler je Bosch condens 7000iW 35kW
- Termostat je Bosch CT200 sa instlairanom aplikacijom za upravljanje Bosch Easy Control

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Jesi namjestio temp više za grijanje ispod 56 da radi u kondenzacijakom modu?
Hhmm nemam pojma, nisam dirao po samom bojleru nista osim podesio temp za toplu vodu (na 53C) i za radijatore (na 60C).
Kakav mod jos ima osim kondenzaciskog u "condens" bojleru ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote