View Single Post
Staro 19.12.2020., 22:22   #538
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,854
Citiraj:
Autor celavicro Pregled postova
Ovo ti je totalno krivo..

Masnije mlijeko ne znaci da ces cvrscu kremu napraviti.to nema veze s tim..grijanjem topis masti.,rastvaras secere i na kraju zapravo proteini su ti koji ti naprave kremu..tocnine kazein...ne znam tocnu kemiju oko toga ali ima veze s timd a se molekule nedaju razbiti pa se radi vruceg zraka vezu jedna za drugu i tako se stvara gusca tekucina.cinjenica da je masnije mlijeko dugotrajnije i manje dirano..

Razlika je u temperatri...2.8 bi sasvim crvrstu kremu trebo dat sa french pressom..
Stvarno ne bih znao, nisam skolovao, pa sam sigurno nesto krivo pohvarao. Znam samo da se preporucaju nekakva barista mlijeka, a u cemu su razlike to pustam nekom drugom da elaborira

Edit: sad gledam, ono lidl mlijeko je 12%mm i zapravo je vrhnje za kavu. Valjda sam si usadio misljenje - masnije je bolje. Nemam drugi razlog za to.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Za 100kn mislim da se isplati - ta kava je 60+ kn u maloprodaji, a moka vrijedi sigurno više od 40 kn.
Ajde stavi na vagu ako imaš Bialetti Express x3?
Ova moja ima točno 400g. Za usporedbu, GAT x2 je 260g, razlika u ruci osjetna
Ma za 100kn nema dalje!

Kod mene:
493g cijela moka
233g samo donja posuda

Sad sam malo sokiran, jer dno mi uopce ne djeluje masivno (mozda sam se samo naviknuo )

U donju posudu stane ravno 200g vode do ventila
U pravilu mi izbaci oko 150g gotove kave (to bi trebale biti 3 case)
U nju ide oko 20ak g kave

Usporedbe radi moka od x1 mi prima 7g kave, izbacuje oko 50g gotove kave (65g vode u posudi).

Moka 1:7 omjer kave i gotove kave (dosta o brojevima)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote