Tema: Automobili
View Single Post
Staro 04.12.2020., 11:59   #52928
Franf
Premium
Moj komp
 
Franf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: EU
Postovi: 181
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
"Ozone (O3) depletion does not cause global warming, but both of these environmental problems have a common cause: human activities that release pollutants into the atmosphere altering it.

Global warming is caused primarily by putting too much carbon dioxide into the atmosphere when coal, oil, and natural gas are burned to generate electricity or to run our cars.

Carbon dioxide spreads around the planet like a blanket, and is one of the main gases responsible for the absorption of infrared radiation (felt as heat), which comprises the bulk of solar energy.

Ozone depletion occurs when chlorofluorocarbons (CFCs) and halons—gases formerly found in aerosol spray cans and refrigerants—are released into the atmosphere (see details below)."

E sad, EV auti se napajaju sa strujom koja se danas dobiva uglavnom iz nečistih izvora energije. Kad bi zamijenio sve aute sa EV autima dobio bi isto sranje kao i sada, vjerojatno još i gore.
Ona fora da se zagađenje miče iz gradova jer su elektrane udaljene pada u vodu.
Druga stvar je izračun koliko treba da EV auto zbilja postane zelen, tj da auto na fosilna goriva izbaci manje co2 od njega... http://blogs.ulg.ac.be/damien-ernst/...true-or-false/

Ovdje su izračunali detaljno i dobili dva izračuna, od 70 000km do 150 000km i od 300 000 do 670 000km

I zbog toga mislim da EV auti nisu niš revolucionarno donijeli već mislim da treba napraviti sintetičko gorivo koje izgara čišće nego trenutna goriva.
Općenito sa povećanom potrošnjom ne možeš doći do čišćeg ishoda već treba smanjiti potrošnju, EV auti bi povećali potrošnju el energije značajno.

Druga ne baš zanemariva stvar su brodovi. Imaju velik utjecaj što se zagađenja tiče.

Zbog svega toga, sintetička goriva su za sada jedina zelena solucija.
Prijatelju, stvarno ne znam zašto si na moj quote ovo zaljepio.
Ja sam ti samo odgovrio na pitanje koje si postavio.

Stvarno me ne zanima ni jedna ni druga strana niti se ne planiram upuštati u ikakavu rasprava. A posebno ne ovakvu gdje silujete kemiju, fiziku, termodinamiku... i glavnina rasprave se svodi na straw man argumente.

Svatko nek vozi šta želi i može.
Hvala i Živjeli
__________________
Franf je offline   Reply With Quote