Tema: Automobili
View Single Post
Staro 01.12.2020., 20:57   #52836
siloman
Premium
Moj komp
 
siloman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Otok Krk
Postovi: 325
Mislim da bi 90% ekipe ovdje moglo vozit EV, da to žele!
Osobno više od godinu dana vozim Nissan Leafa, koji u zimskim uvjetima radi cca 80-85km..

Živio sam 6mj u stanu u Rijeci, i uz malo organizacije, to je funkcioniralo sasvim ok!

Kupovinu sam obavljao samo u Tower centru(rijetko) ili Šparu na Rujevici jer oni imaju punionicu! Jednostavno sam razmišljao da negdje moram napuniti auto..
Kad sam išao na fax, gdje i tako skoro nikad nije bilo parkinga, pustio bih auto u centru na punionici i išao pješke..

Kad god sam išao u centar, punio sam auto na nekoj od slobodnih i besplatnih punionica(besplatan je i parking!)

Ako mi je baš bilo hitno, u Toweru bih platio brzo punjenje i otišao kući na Krk gdje sam se ponovno punio na nekoj od besplatnih punionica ili na kućnu utičnicu.

U godinu dana sam napravio cca 35 000km i na to potrošio 2 kartice od T-Coma po 200kn za brzo punjenje, i još negdje oko 200-300kn na punjenje kod kuće(u blizini mi je besplatna javna punionica)
Inače vozim VW Golfa i s jednim tankom radim oko 1000km, što me ispadne oko 450kn
Dakle u godinu dana sam uštetio cca 33 tanka goriva odnosno cca 2000€

Ali treba napomenuti da sam tjedno sigurno 1h gubio na radove/pothvate vezane za punionicu!
To je nešto čega sam se morao odreći kako bih uštedio gore navedenu cifru..
__________________
Gdje se jede jedem,gdje se pije pijem,gdje se radi ne smetam!
siloman je offline   Reply With Quote