Tema: Automobili
View Single Post
Staro 12.11.2020., 22:15   #52501
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
I dalje se mislim na cc+ jer je nekako najvise prisutan vec godinama, ima super recenzije, navodno odlicnu kilometrazu i najbitnije, navodno performanse ostaju iste kroz cijeli vijek/thread gume. Ali me sad ovih 150kn ustede po gumi na hankook vuce, a po svemu ne bi trebala bit nista losija, dapace, osim mozda u trajnosti.
Drugu zimu sam trenutno na CC+. Na dodir i po sjećanju kada sam ih stavio, malo su se stvrdnule (realno temperature su bile iste), ali u vožnji ne osjetim razlike. Snijega još nisu vidjele, ali ima video na Renault forumu gdje ih čovjek vozi nakon 1 ljetne sezone po snijegu i brzine, kočenje i ostalo je zavidno ( nakon 10 000km i zime-ljeto-zima vožnje https://www.youtube.com/watch?v=zDx1Pj33ixc ; auto i vozač isti, samo nakon 35 000km => https://www.youtube.com/watch?v=VKmNusQOCgY ).

Mokro i suho klasa iznad onoga što sam imao sa Michelin Energy Saver i Firestone WinterHawk. Baš klasa iznad i kad su bile nove i sada nakon godinu dana. Na kočenju se osjeti najviše razlika, koliko CC+ bolje i jače koče, a manje pale ABS.

Osobno sam birao između Michelin, GoodYear i Continental AllSeason guma i uzeo Michelin radi najveće kilometraže jer žena radi svaki dan 30-40km. Vjerujem da ću ih mijenjati nakon 2,5-3 godine i to mi je ok računica. Minimalna ušteda (ako) i ne stignu se stvrdnuti da izgube naglo svojstva. Kad vidim gužve kod vulkanizera, odma mi je lakše.

Danas da kupujem uzeo bi najjeftinije od četverca Bridgestone, Michelin, Goodyear ili Continental. Na Michelin samo ako radiš veliku kilometražu. Eto na Renault forumu kaže na Caddy-u CC+ 64 000km i na graničniku je. Nakon 10 000km kod drugoga izgubila 0.2-0.3mm dubine (inače je guma 7mm duboka kad je nova).

Inače, ne znam jel znaš - ali došla je CC 2 guma u određene dijelove svijeta. Ne znam kada stiže kod nas.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 12.11.2020. u 22:24.
Vuco je offline   Reply With Quote