View Single Post
Staro 09.11.2020., 08:44   #136
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
..ja kazem da nestaju 5600X s polica, a vi mi nevjerujete xD
nije ovaj launch bas isti kao prosli.. nikako.

uglavnom ja cekam 5600 nonX ili mi sutra pukne film i uzmem 5900x a u biti nije da mi treba khm..
nadam se da mi nece pucat film xD jer ce me zena istuc ako sazna nekako lol
Slažem se tu svakako. S obzirom na situaciju i prenapuhanost cijena, sad je definitivno bolje izbjegavati kupnju. Eventualno uzeti seriju 3000 ako budu kakvi isplativi Black Friday popusti.
Mene isto vuče da uzmem 5900x jer je cijena koliko-toliko realna (idealno za početak bi bilo da je 4000kn). Ali mislim da još neću...

Vezano uz komentare da je za 5600x realna cijena 2800kn koja će se zadržati. Ja i dalje mislim da bi trebala biti osjetno ispod 2500 dok se Covid cijene i zalihe stabiliziraju. Znamo da se Links ne može pohvaliti kao najjeftiniji shop na nabava.net pa sumnjam da bi oni krenuli greškom s preniskom cijenom od 2550. Sad su došli na 3000 i više jer očito ima raje koja kupuje zbog hypea i zalihe su pri kraju.

Ja sam iskreno očekivao ovakve rezultate testova pa je to bio i glavni razlog što sam prodao 9900k, matičnu i 1070Ti dok je bilo idealno vrijeme za prodaju na proljeće. Dobio sam super laptop na poslu i znao sam da ću malo koristiti stolni komp zbog posla i drugih okolnosti. I mislim da sam idealnu odluku donio.

I sad iskreno ne znam što uzeti jer su cijene nerealne, još dok vidim kakve budu za 6000 seriju grafičkih...uff
Stavio sam na stranu ajde recimo blizu 10.000kn za komplet CPU+MBO+GPU da uzmem nešto jako za idućih 5 godina.
Baš zbog te neke budućnosti, mislim da 5600x nije proc koji bi trebao uzeti jer kolko god bio super u testovima, za svoju cijenu definitivno ima premalo jezgri.
Za matične ima srećom dosta izbora i ok cijena, ali vidjet ćemo koliko će biti 6800 ili 6800XT.
Nekako mislim da ću možda za početak uzeti i 3600 ili 3700x na akciji ako budu, i neku slabiju grafičku tek toliko da daje sliku ako 6000 serija ode cijenom u nebesa.
TheBEaST je offline   Reply With Quote