View Single Post
Staro 06.11.2020., 05:48   #45
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,476
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Dakle, koliko je Zen1 ubio zadnju iteraciju Bulldozera, toliko je Zen3 ubio Zen1.

I to još pokazuje kakvo govno je bio taj Bulldozer koji je fabriku skoro stajao glave. Nedaj bože nikome takvog dreka od proizvoda opet.

Ali ovakav skok sa Zen2 na Zen3 je još fascinantniji. Ne znam tko je u ovo vjerovao. Ako gledamo što smo predviđali pred godinu dana, pričali smo o max 10% u najboljem slučaju i taktu 100-200MHz više. Na kraju je ispalo x2.
Ali OK, jer smo puno očekivali od Zen+ i Zen2 kad smo slušali razne YT jebivetre, pa nam se vratilo.

Neka, fino. Lijepo. Baš dobro. Odlično

Čekamo 5600 i da neko od ovih kužioca skuha BIOS. Taman tamo negdje siječanj veljača ožujak.
Da, kada se skokovi u potrošnji i IPC-u usporede sa Intelom, plus gomilanje jezgri/threadova, onda AMD ima svako pravo napucat cijene. Jbg...kapitalizam.
Ali potez s pločama je superšupski. Na svu sreću mi sa Zen2 moremno izdurat još godinu-dvije do AM5. Kupovat sada ploču i proc je debelo neisplativo (još pogotovo meni, koji sam c6h uzeo prošle godine zbog top cijene, i iako je ploča top, zbog šupske politike ovo je moj prvi i zadnji komad HWa od ASUSa ). Čak i ako dođe Zen 3 BIOS, iskreno ne znam da li bi ga uzeo, mooožda dok se cijene stabiliziraju.

Mene malo čudi da dosta njih kaže tek sada su stigli plave...da, u igrama, a u većini ostalog su ih raznesli i starijim Zen-ovima.

Iskreno, baš mi je drago vidit da AMD igra nogomet sa Intelom. Ne ne preferiram nijedne, preferiram ono što mislim da mi je isplativije...

Evo čak ćemo navodno i mi na poslu dobiti laptope sa Ryzenima (EDIT: LOL sa zen 2, ne 3), tako da su se očito lagano i OEM-ovi počeli okretati prema AMD.

Nego Brčino, vidim spominjerš kolegu sa BIOSom za Zen3 na X370, ali ja nisam vidio dokaz da ga ima...vidio sam samo da gonja 5950X na X570 ploči. Hoće li nam kolega dati validaciju...ili je NDA u pitanju...ili nešto drugo?

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Zen1 je od tog excavatora, koji je najrafiniraniji oblik te "bulldozer" CMT arhitekture imao bolji IPC za 51% tako da je ipak zen1 veći "leap" od zen3 nasrpam zen1 (41%)

A excavator od tih prvih bulldozera tipa fx 8150 (zambezi ako se ne varam) ima negdje 20-25% bolji IPC. Nevjerojatno koji napredak

Ono što ljudi zaboravljaju, AMD je u periodu od prvih do zadnjih bulldozera imao jednak ili čak nešto veći IPC napredak, nego intel od sandy bridge do skylake (negdje oko +25% IPC se kreću), samo taj bulldozer IPC je bio toliko loš da nije bilo ni bitno.

Whatever, dajte nam biose
Opa, jel ja to vidim da si odlučio odriješit kesu?!
A tu smo negdje po škrtosti :P ...ali za razliku od mene, tebi bi ovo bio osjetan upgrade, premda bi ja na tvom mjestu radije bocnuo kakvu 3060/3050 ili 6700/6600/6500. IMHO više ćeš dobit.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 06.11.2020. u 18:20.
Disco je offline   Reply With Quote