View Single Post
Staro 27.10.2020., 10:55   #1
shamtam
Registered User
 
shamtam's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Još par pitanja oko mreže u kući - koji coax, raspoznavanje kablova

Opet ja
Dakle, opremio sam se sa 100m S/FTP kabla i Cat6 priključcima, uzeo sam i F-konektor za bnet - i sad imam još par pitanja prije početka radova:


  1. trebam pribaviti i coax kabl (za Bnet) - trebam li paziti na nešto specifično ili da odem u chipoteku i tražim 50m coax kabla i to je to?
  2. Kada mi električari provuku ethernet kablove kroz zidove i dovedu ih do mrežnog ormarića, kako ću znati koji kabl je koji? U tom trenutku neću imati ni switch ni patch panel, pa gledam kako lako skužiti cca 20ak kablova koji ide kuda
  3. Kad smo već kod patch panela i spajanja kablova - zidne utičnice su mi Cat6 i imaju na sebi, isto kao i patch panel, ono "umetanje" pojedinih žičica, označeno bojama itd. Pretpostavljam da je to takav spoj koji zapravo od patch panela do konektora na zidu radi doslovno produžni kabl, zar ne? Ne moram paziti na drugačiji raspored žica i sl?
  4. Kakve kablove trebam za spojiti patch panel u switch? Jesu li to tzv. patch kablovi i po čemu su drguačiji od klasičnog LAN kabla?
  5. Vidio sam u chipoteci one testere za cca 100 kn - isplati ih li se uzeti pa s njima testirati konačno spojeve?
Eto, za sada je to to
shamtam je offline   Reply With Quote