View Single Post
Staro 16.10.2020., 21:35   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,986
NAS - 10 televizija

Dakle imam jedan projektić, čovjeku treba omogućit da na 10 televizija može istovremeno streamat filmove (vjerojatno 4K videoteka od nekih 4-8TB).

S obzirom da ja nemam baš iskustva s NAS-ovima, a pogotovo ovako nečim, malo sam istraživao pa složio neki setup kojeg bih volio da pogledate i kažete mi jel to ok ili ne...

Koliko ja kužim, shema je:
NAS - switch - televizije
i to je to ?


Za NAS sam odabrao ovaj server: https://www.synology.com/en-global/products/DS1520+

Stavio bi mu 5x2TB diskove (Seagate Ironwolf Pro 7200rpm 256mb cache, kao piše da su baš za NAS, pa ono... sa WD imam loša iskustva, zato bih išao na Seagate), a vidim da ovaj NAS daje mogućnost i da odvoji 1-2 diska za redundancy ako crkne koji disk, šta je super.

Dalje bi sve išlo preko nekog switcha...tih switcheva ima more i nemam pojma koji su brzi, dobri i pouzdani. Pa ako imate prijedlog za neki switch 12-16 portni, gigabitni, da može pogurati 10x 4K streamove simultano, javite... (to je pretpostavljam minimalno gigabitni switch)

Iz switcheva kabeli idu direktno u smart televizije koje u sebi odrađuju encoding/decoding? Ne NAS ?


Četvrto nemam pojma trebam li šta znati, ako imate koji prijedlog, slušam.

Neo-ST je offline   Reply With Quote