Tema: Automobili
View Single Post
Staro 29.09.2020., 13:23   #51830
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Da, doslovce jednog potrošača .
Većini je domet od 300-400 km sasvim dovoljan jer 90% vremena se vozi po gradu. Bit će ih i s dometom od 600-700 km ali vrijeme punjenja nije tu presudno, pogotovo ne od 0% do 100%, bitnije je od 20% do ~ 80% i da ima dovoljno punionica. Ionako na benzinsoj ostaneš duže od 5 min kad ti je put 1200-1500 km. Dok natankas, platis, odes na wc, svi ostali odu na wc, pa kupe gluposti usput jos i dok se vrate ode sigurno više od 5 min.

Bitnija je infrastruktura, da recimo imas EV i dok si na poslu nek se puni, ne mora se puniti na 150 kW, dovoljno je i 7,2 kW ili čak i manje, jer za 8h će se bez problema napuniti za par dana vožnje po gradu.
Mislim da nisam jedini niti u manjini. Evo recimo mog primjera. Barem 2x godisnje idem na godisnji u Hercegovinu, znaci cca 1300km. Da li mislis da je jedan elektro auto u stanju parirati dizelu u te svrhe? U pravu si, ne zaustavimo se na benzinskoj 5 minuta nego 10 ili eventualno 15 (ne vidim neku znacajnu razliku), ali da moram i da sam na knap sa vremenom onda bih mogao to sve zavrsiti i za 5 minuta. Za elektro auto mi treba koliko?
Ovo gore je samo moj osobni primjer i samo jedan od primjera i nedostataka tih elektro auta preko kojeg ne bih mogao preci da ga sutra imam priliku kupiti.
WraGG je offline   Reply With Quote