View Single Post
Staro 18.09.2020., 16:07   #1506
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
20 gb verzija sigurno ce kostati vise, a ne vjerujem da ce biti neka osjetna razlika u igrama, a dok dodemo do toga da je 10gb vrama malo za igre ta kartica ce ionako vec biti slaba...

btw ja sam odlucio ne trcati na 3090 nego cekati da amd izbaci svoje i kad vidimo kakva je situacija sa malo boljim aib modelima itd...
20GB je utoliko bolja opcija što će dok ju se bude prodavalo nakon par godina korištenja sigurno imati bolji value od 10GB verzije. A iskreno mene bi i bolo u oči iskrcati toliko lovu jer sam žurio da bi za mjesec dana izašla nominalno lošija kartica (3070Ti) sa 16GB VRAM-a. Koliko god možda ne imalo smisla u gamingu tako je.

Opet u drugu ruku, sumnjam da puno ljudi kupuje grafu koja košta toliko da bi ju imali 4-5 godina, to je većinom ekipa koja mijenja hardver često i ne gleda previše cijenu koliko performanse pa ih zaboli za koliko će ju moći prodati nakon ~4 godine

Treba čekati RDNA 2 i vidjeti specifikacije, performanse i cijene. Dam se kladiti da će se dobiti grafa u rangu 3080 sa 16GB VRAMA za dosta manje love od AIB 3080 10GB koje sad idu za 1000€+ po našim dućanima.
ssarik je offline   Reply With Quote