View Single Post
Staro 14.07.2020., 12:38   #80
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ideja inicijalno jest OK, ali moraju se pratiti neki preduvjeti. BBU se obično ne može seliti s jednog kontrolera na drugi (ovdje govorimo o OK kontroleru, da bi imao dobre performanse definitivno treba BBU i nije mi jasno zašto odmah nije naručen).

Isto tako, kontinuirani (u desetinama giga) veliki write speed nije nešto što je uobičajeno, a posebno ne prilagođeno consumer SSD-ovima. Kao što Nick kaže, postoji nesrazmjer između potreba i setupa, recimo ovdje bi više pomogao standardni opis potreba i koliko često se pojavljuju ekstremni zahtjevi za kopiranjem brda podataka preko mreže.
ne znam zasto odmah nije narucen BBU, ne znam zasto su potrosili oko 30k $ na svaku radnu stanicu kad je bila nova a realno nije bila iskoristiva pola vremena zbog loseg integriranja komponenti. situacija je takva kakva je, ali na kraju krajeva - DA LI ono sta pitam od pocetka ako uzmem PRO verziju samsungovih SSDova, cu izbjeci 840 EVO cache problem? Jer onda bi uzeo 4 diska, BBU, instalirao i da to vise stavim iza sebe.

Ili mi je bolje traziti x16 quad NVME karticu sa dva ili cetiri diska koja je kompatibilna sa Intel platformom i napraviti scratch disk od toga?

obje opcije bi izasle oko 2k EUR vjerujem, mozda malo vise sa NVME opcijom. S tim da ne zelim predlagati prevelike troskove jer cemo mozda budgetirati za iducu godinu za threadrippere.

p.s. Prebacivanje par terebajta podataka svaki dan kod video snimanja bi bila realnost i rad s tim terabajtima. Znaci radi se o 360 stupnjeva snimanju gdje se utilizira 4 (60fps) ili 8 (30fps) kamera, te jos jednom snimanju od 6 kamera. nekompresirani fileovi (RAW) mogu doci do 3 TB za jedno snimanje, to je recimo neki maksimum. Realno je obicno oko 300GB po snimanju.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote