View Single Post
Staro 23.05.2020., 13:23   #2754
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 69
Svud na svim interfejsima je postavljeno na difoltnih 1500 u Speedportu, koji mi služi kao modem u bridgeu, vidim u endžiniru. Sva nova mjerenja mi pokazuju da mora biti 1480. A to znam i od prije dok sam imao ADBa, samo kaj se u njemu moglo to mijenjat sam u admin modu. I na routeru Archer C2300 preko kojeg radim PPPoE je difoltno na 1480. Prijavio sam da mi spuste to na modemu.

Samo da napomenem zakaj se uopće bakćem time. Imam skoro dva km do centrale kombinacije podzemno nadzemnog kabela i linija mi je stalno na rubu pucanja. Mi smo zadnja kuća u ulici koja još može imati iole pristojan stream, profil za 8/1. Ali i taj samo u slučaju da je svaka sitnica potvikana do savršenstva. Kabele sam već mijenjao od moje parice ispod krova do utičnice i tu sam dobio nešto stabilnosti. Stari su bili još iz 1988 od kad smo dobili telefon. I tako, sve kaj mogu napravim.

EDIT: evo sjajni dečki mi to već obavili, usput smanjila mi se i atenuacija. Preporučam svima kojima možda treba da si izmjere MTU.

Zadnje izmijenjeno od: t-krom. 23.05.2020. u 16:16.
t-krom je offline   Reply With Quote