View Single Post
Staro 05.05.2020., 22:16   #108
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,265
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Pa PVC prozori su najjeftiniji od svih... takvi se i ugrađuju na montažne kuce. Mogu biti jeftiniji samo ako se ne mogu otvoriti na ventus...

Ist takvi kvalitetni aluminijski sa trostrukim staklima i premazom bi koštali barem duplo skuplje..
Pa ali PVC nemaju bolju izolaciju od aluminija, a i ovo moje staklo je sa premazom sa dvi strane i punjeno argonom i svim tim fancy dodatcima 4-12-4-12-4 Low-e sta god to znacilo sta je bio overkill jer je covik koji prodaje reka realno vama to ne treba...
Zvucna i toplinska izolacija je nemjerljivo bolja od drvenih, a nesumnjam i od aluminijskih isto...

Ne hvalim svoje nego samo ističem vrlo vjerojatnu prenapuhanost cijena u nas jer mi niko nije rekao zasto je razlila 350+% odnosno 100000€ na cijenu kuce od 100 m2, to nemoze ni dupla izolacija opravdat, ni alu vs pvc prozori, da mene neko pita uzeo bi pvc prije aluminija za duplo cijene odma. isti sekund bez razmišljanja, pa i da je ista cijena. Keramika isto tako, necu uzet plocice od 1000 kn, uzet cu porculanske od 150-200 kn, ima odlicnih i neka sve to uzmem iznad prosjeka, opet nisam ni blizu razlike u cijeni (znam jer sam sredjivao stan od 75 kvadrata full sa namjeatajem i estrihom i svime i opet nisam ni blizu pola razlike), a ni domprojekt i ovi drugi koliko znam ne rješavaju ništa od tog dodatnog(papiri temelji itd) sto ne rjesavaju ni tvrtke iz hrvatske. A i mogu se okladit da radnici nemaju place 300% vece nego kolege iz regije.

A koliko sam skuzio i za regionalne i nase izvođače pricamo o ovde osnovnim ponudama.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 05.05.2020. u 22:30.
OuttaControl je offline   Reply With Quote