View Single Post
Staro 03.05.2020., 19:39   #56
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,129
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
e nebi veroval, u zadnje 2 godine, napajanja, diskove i server grade SSDove ko da su poceli delat iz pekmeza, dosta zalopojki slusao od raznih sysadmina, te osobno imal par sranja sa intel servergrade SSDovima u firmi...


nama su diskovi u novim lenovo serverima prosvirali u roku kraćem od 3 mjeseca od stavljanja u upotrebu. praktički nismo stigli niti upogoniti servere, već su 2 diska bila mrtva. sas 960gb 10k rpm.


Citiraj:
Autor HD3850 Pregled postova
jer ako imam disk u raid, on je stalno u radu, ne prestaje.
mislim da brkaš pojmove. RAID nije sinonim za server. to šta se neki uređaj zove NAS i diskovi u njemu su u raid polju, ne znači da taj uređaj ne možeš ugasiti. jes, imaš bačeni kapital , to stoji. ali jedina razlika u odnosu na tvoj pristup je da "onako" čuvaš podatke na 1 disku, a "ovako" ih čuvaš u raid polju. ako će ti diskovi biti offline, iščupani , i držat ćeš ih u ladici, ne treba ti raid ali onda bi bilo dobro da radiš dodatni backup takvog diska.

i uvijek možeš za tipa 100kn složit neku staru mašinu, pobacat unutra 8 diskova, dignut gore raid 5 ili raid 4 polje, napunit ga s podacima, i onda takvu mašinu držat ugašenu, uz povremeno paljenje čisto da se diskovi izvrte.

da se razumimo i ja sam htio traku i i dalje navijam za traku. da imam u firmi lto drive i da moji imaju razumijevanja za pojam "arhiviranje", možda bi toga i bilo i možda bin mogao svoju zalihicu podataka arhivirati. ovako ne mogu i preostaju mi samo diskovi.

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 03.05.2020. u 19:46.
jp_rv je offline   Reply With Quote