View Single Post
Staro 22.04.2020., 20:45   #246
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 1,008
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Moze link na karticu/model?

Imam jos jedan port slobodan na j4105 ploci, al ako se ukaze potreba za vise da znam s cim kombinirat.

Može, točno ova :

https://www.ebay.com/itm/SupaGeek-4-...5/303530612312


Kopao sam po forumima kad sam kupovao karticu i navodno će bilo koja sa 88SE9215 čipom raditi OK.


Citiraj:
Autor wifi Pregled postova
probava sam s 918+ varijantom i jedna mi sigurno nije radila, a za drugu nisam siguran jer sam ocekiva da ce cmd nastavit dalje nakon booting...

Evo samo da ti potvrdim, e350m1 mi radi uredno sa loaderom za 3617xs i 6.2 verzijom firmwarea. Upgrade na 6.2.2 ga zbrika, dakle 6.2 je zadnje što radi. Za loader je dobro promijeniti serijski broj, a MAC zapravo i ne moraš, a i možeš staviti koji hoćeš, ne mora biti kao na ploči. Najbitnije je promijeniti PID i VID da odgovaraju sticku jer tako loader postaje read only. U protivnom ga inicijalizacija NASa može prepisati misleći da je obični disk.



Također je bitno u BIOSu postaviti da se sustav podiže isključivo sa USB sticka, i to kao USB, ne kao UEFI. Tako će se loader uvijek uredno startati. Ako krene bootati sa diskova neće se podići.



Sa 918+ sam probao i mislim da radi sa 6.2, ali sa 6.2.2 iako radi postane problem jer više ne radi shutdown i reboot, pa mi ne odgovara. Prednost 918+ je što podržava SHR pa diskovi u RAIDu ne moraju biti iste veličine, ali podržava samo 4 diska dok 3617xs podržava 12 čini mi se, ali ne podržava SHR.



Meni je ta ploča bila zgodna radi velikog PCI-E slota pa sam na nju stavio LSI SAS/SATA kontroler sa battery backed cacheom, ali problem je što je procesor na ploči relativno skroman i što nema AES instrukcije. A bitno mi je da su mi diskovi enkriptirani ako neki krepa ili napola krepa pa ga treba slati na garanciju. Zato sam uzeo J3455 kojem AES radi super, a i jači je proc. Nažalost otpadaju RAID kontroleri jer je x1 slot za PCI-E, ali što se može.
Night je offline   Reply With Quote