View Single Post
Staro 29.01.2020., 17:24   #906
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Svašta si tu nadrobio, al nisi u pravu (da ne ispadnem bezobrazan i kazem da pricas gluposti). PC iz 1995. ne moze sve sto i PC danas. Ni u profi poslu ni u igrama nije niti priblizno isti. Npr. PC iz 2006. (kada sam radio diplomski) je vrtio simulaciju za diplomski 5 dana. Danasnji to izvrti za par sati, onda mi je za to trebalo superracunalo na PMFu. Koje je BTW bilo sporije od Ryzena kojeg imam doma. To je za sobom povuklo cinjenicu da je danas dostupna simulacija koja je onda bila gotovo nemoguca jer je predugo trajala.

Ima tu jos puno primjera, cak i sa fizikom u igrama koju spominjes. Ageia Physix, koje si se dotaknuo je sranje u usporedbi sa fizikom koju danas igre vrte na GPU. Gomila grafickih efekata danas je bazirana na fizici koja se vrti u pozadini.

Imam dojam da pricas napamet, bez konkretnih argumenata i poznavanja branše videoigara.
Pogledaj bezbroj videa o razvoju StarCitizena pa ces vidjet o cemu pricam. Gomilu takvih stvari je implementirano u ostale igre, toga vjerojatno nisi ni svjestan.

Veci problem je što je sada primarna sto veca zarada na igri, a ne razviti nesto novo, nesto bolje...no i to se polako mijenja.

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 29.01.2020. u 17:33.
JC Denton je offline   Reply With Quote