Tema: TV Antena
View Single Post
Staro 11.01.2020., 19:52   #142
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Imam ~25km zračne udaljenosti od odašiljača na Sljemenu. NEMAM optičku vidljivost prema odašiljaču. Smeta mi manje brdo. Susjedi, imaju obične relativno male vanjske antene i primaju signal sa Sljemena (ali su i na malo većoj nadmorskoj visini). Ja imam duplo veću antenu (ima oko dva metra), ali ne hvata mi signal sa Sljemena, okrenem prema bližem odašiljaču kojeg vidim, ali tada imam samo 4 naša kanala i puno slovenskih jer su na stupu gdje je ta antena još jedna manja okrenuta prema Sloveniji. Čak i jednu što je nekad bila navodno za radio. Ne znam. Mogu sutra uslikati točno da vidite.

Ovakav oblik antene imam: https://imgur.com/S1P69iD
Stara je sigurno 15-20 godina kao i instalacija. Ima šanse da nekako i ja uhvatim taj signal sa Sljemena?
Pojačalo nemam. Ako trebam, koje? Može ta antena ostati? Mislio sam sve nove kablove provući i spojit tako da mi opet hvata i HR i SLO kanale. Instalacija nema nikakav ormar ili neki sklop bolji. Ima samo onaj "mixer" na što su spojene sve tri antene i odmah iza njega dva splitera s dva izlaza (trebao je biti jedan s 3 izlaza), da se dobije izlaz na tri kabla za tri TV od kojih se jedan ne koristi.

Zadnje izmijenjeno od: beli14. 11.01.2020. u 20:31.
beli14 je offline   Reply With Quote