View Single Post
Staro 25.08.2019., 16:21   #3845
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 423
Citiraj:
Autor leonardo Pregled postova
dukee,
čekaj, zamjenio si R5 koji je 50% teži i trebao bi biti dosta tiši zbog toga da možeš gledati mjehuriće. Zar nije bilo jednostavnije uzeti TG stranicu (275 kn, koja se vani može naći za 30€ / FractalDesignShop), plus dobiješ dodatnih 1,5 kg (2,55 vs 1,1 kg) na masi za još manje vibracija i imaš fancy look. Sigurno nisi imao problema sa trotlanjem procesora uz 280mm radijator. MSI će moguće imati potpuno isti ili čak nešto lošiji airflow nego ranije zbog orjentacije kartice blizu zida. Backplate će biti neučinkovitiji, a rebra radijatora na grafičkoj koja su postavljena horizontalno nisu dobila ništa. Usto zamjenio si 140mm ventilator straga za 120mm. Dobio 15% manji volumen i nešto manje zagrijavanje dijela matične na kojem se zapravo ne nalazi ništa značajno, a izgubio si mogućnost instaliranja 140mm ventilatora odozdo koji dosta može pomoći grafičkoj i donjem dijelu matične pa si opet na gubitku, mogućnost instaliranja 3x 140mm gore i modularnost kaveza za diskove koje si u R5 mogao postaviti na tri različita mjesta. R5 koji iako ima nešto tanji lim od R4 nijedan reviewer nije nazvao flimsy za razliku od P400a. Zaista se nadam da ćeš imati barem nekoliko stupnjeva niže temperature, no iskreno ne bih očekivao neko čudo.
Meštre, nisam mjenjao da bi gledao mjeshurice nego su me zuljali novci u đepu i zelio sam maknut kantu sa poda (koja nije mala) sa necim ljepsim i manjim te stavit ju na stol dalje od dodira klinaca koji su mali i vole srafat po svemu. Pa kad vec kupujem onda bolje da kupim kuciste sa PSU shroudom i staklom nego da kupujem zasebno dodatke za postojece staro kuciste.
dukee je offline   Reply With Quote