View Single Post
Staro 16.08.2019., 16:48   #6903
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Naravno, nitko ne sumnja da ce ipc porasti, ali isto tako mislim da ce i takt porasti, koliko toliko. Ne nadam se nicemu drasticnom - 100/200mhz na base i boost taktu je sasvim realno IMO upravo zbog poboljsanog proizvodnog procesa a samim time i smanjene potrosnje. Time will tell
Nakon ove situacije sa zen2 iskreno više ne vjerujem ni u najmanji porast. Zen2 clockovi su ispali isti kao za zen+ 4.3ghz max all core ako imaš sreće, a drugi je razlog što AMD u slajdovima tvrdi da je trend - novi node niži clockovi (možda i iz razloga da se pohvale da im barem ne opada). Što nosi EUV node naspram "običnog" za clockove ne znam, no prije će ići u drugome smijeru...

Kažem, i da odu dolje AMD sigurno neće izbaciti sporiji cpu, u tom slučaju bi svu dobit odradio IPC, a sam cpu bio još efikasniji...

Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Da, prije IPC nego takt, nekako ni Intel niti AMD ne uspijevaju ići preko 5 GHz u "normalnim" uvjetima, kako god da okreneš, a izmijenjali su se već i proizvodni procesi i dizajn procesora otkako je prijeđena granica od 4 GHz.
Sudeći po ice lakeu u laptopima i intel će moći samo sanjati 5ghz pod bilo kakvim uvjetima (osim LN2) kad pređu na next gen node

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 16.08.2019. u 16:54.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote