Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 02.07.2019., 19:35   #10017
dyas
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: pula
Postovi: 10
Citiraj:
Autor nhooyd Pregled postova
Ovo je jedan zvučnik.. i to su "party" zvučnici, zvuče dosta loše imo, spram onoga što mozes za tu lovu dobit. https://www.ekupi.hr/YAMAHA-radio-po...1-1417358.aspx

Po meni je SUB nešto na što su ljudi navikli iz logitech setova pošto njihovi zvučnici nisu ni imali woofer nego samo jedan visokotonac koliko se sjećam, ili dva, pa ljudi misle da je sub jaaako potreban.

Moje mišljenje je da je sub luxury, nekada treba, ali većinu vremena ne (glazba). Iako se dobije detalja i naravno ljepše to zvuči, to je jedan dodatni trošak kojega si nisam uspio opravdati (isprobao sam par subova), i još ima zajebancije sa namještanjem suba jer je tretman sobe velika stvar u kvaliteti zvuka.. tipa stavljanje dva samostojeća zvučnika odmah do kompa dok ti sjediš ispred njega kao kolega iznad.

ovo izgleda ok
pitanje, kako to mogu spojiti na pc ? imam zvucnu sa normalnim banana izlazom ?


steta sto ne mogu negdje probati da cujem...
bio sam kod kolege, ima logitech z506 (novi 1000kn) surround, na pc preko zvucne kartice, slusao sam neki simfonijski orkestar i to je brutalno dobro na surround zvucalo, dirigent se prelijevao po coskovima sobe...neko cello odsvira tih ton na straznjim zvucnicima koji se samo prelije u glasni ton na prednje zvucnike, ko da proleti zvuk pored slusatelja


buduci ne mogu nigdje testirati isto na hi-fi, vjerovat cu vam da je bolje i koliko citam, trebalo bi biti bolje barem sto se tice srednjih i visokih zvukova ali mi nije jasno kako bi dva zvucnika izvela predhodno navedeni efekt, probao sam istu stvar na slusalice i nije to to... sve je nekako kao 2d u odnosu na neki 3d zvuk
ali opet za druge stvari, cudno su mi zvucali vokali npr... dobro se cuju ispred prednjih zvucnika ali u sredini sobe ili ispred straznjih se gube...
straznji su kao svirali bez vokala, ne znam kako to logitech izvede buduci muzika nije bila surround... bio je flac format, epica - the divine conspiracy
s jedne strane mi se svidja a s druge strane ne, npr na slusalicama je zvuk cisci i lakse se raspoznaje dok je na tom surroundu bolje rasporedjen ali nekako mutniji



stvarno ne znam sta bi, evo skupio sam 3 i pol soma i ne bi ih bacio bezveze jer sam se naradio za njih...
mozda da za pocetak uzmem neko 5.1 pojacalo i dva zvucnika pa kasnije kad budem imao para jos dodam straznje, srednji i neki sub (soba mi je 5x5m) ili da jednostavno uzmem ovu yamahu

Zadnje izmijenjeno od: dyas. 02.07.2019. u 20:15.
dyas je offline   Reply With Quote