Citiraj:
Autor Ante M
Ovaj zadnji šut Hardena ajde de, mogu dat za pravo onima koji kažu da nije faul. Ali onaj kontakt po ruci CP3 prilikom trice, to ne svirat nema veze sa razumom. Pa još na to primili koš iz te kontre.
Pa recimo i ona 2 faula Currya su bezveze svirana, ili iz neznanja ili iz kompenzacije. Samo kakva je to kompenzacija ako oštetiš nekoga za direktna 3 bacanja i to 4 puta, a ode puniš bonus eventualno ?
Zašto nije svirano zadnje polje GSW u onoj jednoj situaciji u zadnjem kvoteru?
Grešaka je bilo na obe strane, ali su Rocketsi puno više oštećeni. Najviše za ono nesankcioniranje Klayovih bezobraznih ulazaka na početku jer to nije bilo Hardenovo foliranje već čisti bezobrazluk. Ako išta treba sankcionirat to su ti ulasci, jer vrlo lako ode zglob ili koljeno. Pogotovo me to od Klaya iznenadilo jer je i sam šuter i pretpostavljam da nebi htio da mu se onako doskače jelda ?
Harden iznuđuje i folira, ne negiram. Samo zašto nitko ne spominje Duranta i njegovo iznuđivanje faula kad obrambeni stavi ruku, a ovaj od dolje zamaši cijelim tijelom tražeći kontakt, izvuče faul i još sasvim dobru šansu da pogodi iz te situacije ? Šta je to, skill ?
|
I Harden i Durant, a ni James nije nesklon tome. U biti hrpa igraca to radi, al recimo Harden odskace jer je neke stvari doveo do perfekcije, poput driblinga sa step back tricom koji je uvijek na rubu koraka, do iznudjivanja kontakta, gdje je sucima ponekad tesko presuditi. I onda jos ako nisu uvijek isti kriteriji, eto problema.
Bilo je gresaka jucer na obje strane, tko je vise ostecen tesko je reci. Al u svakom slucaju je bih rekao da su suci direktno krivi za poraz rocketsa. Igru temeljiti na suludom ispaljivanju trica i ocekivanju prekrsaja.... kad je bilo stani pani skrivali su se i capela i cp3. U biti capela je jucer prilicno razocarao.