View Single Post
Staro 05.09.2018., 12:33   #2605
bepo1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: po svijetu
Postovi: 7
thinkpad p51- p52

postovani lijep pozdrav svima, od mene ne bude neke koristi jedino pitanja ha ha ... dugogodisnji elektronicar, hifi, audio, hobi elektronika, pojacala, razvoj, dizajn, industrijska automatika...

evo htio bi samo pitati iskusne da se ne zaletim sa kupnjom, potreba govori jedno (kupi!) razum drugo (nemoj kupit!)...za potrebe dizajna pcb a i pustanja u pogon raznoraznih uredjaja po svijetu (naglasak baterija , vrh. displej, performanse) trebao bi mi neki dobar laptop... najvise vremena mi uzima bootanje 2 virtualke koje mi cesto trebaju , obje i stekanje u radu na nekom low budgetu koji imam sad...po 10 sati buljim u monitor dnevno....

citao sam dosta o p51 ali sam odustao radi pregrijavanja, koliko se ljudi zalilo, shvatio sam da je hladjnjak premali... sad je izasao novi p52 i stvarno mi se konf. svidja
ovaj tu:
https://www.instar-informatika.hr/no...08267/product/


e sad je li pametno kupit macka u vreci, tj laptop koji ce vjerovatno raditi na 90 stC koliko citam i uzivati u radu dok radi ili odustati i vjerovatno ici na T580 ili neki takav, stepenicu ispod...

nisam pametan ,p52 bi kupio na firmu pa se vraca cetvrtina, nakraju bi kostao 14 i nesto..


hvala ponapred na odgovorima!
bepo1 je offline   Reply With Quote