View Single Post
Staro 25.08.2018., 14:33   #2205
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Meni router veli tako
Ne veli ti router ama bas nista, ispod one 4 crte za signal u routeru pise ti 4G tako da nemoj laprdati tj. zbunjivati ljude.
To sto tebi kao i meni Huawei Band Tool ispise u prozoru band 5 ne znaci da je to regularni band 5 po tablici frekvencija.

Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
Ni mene ti ne zanimaš jer tele 2 nigdje nije službeno naveo da idu preko 150 mb/s niti je
itko na tele2 ostvario brzinu preko 150 mb/s.

Uglavnom muljaš na band 5 sigurno nisi jer naši ne koriste band 5.
To je neki glupi program.

Uostalom pokaži nam da vidimo kako to tebi zbraja brzine da od banda 3 i banda 1 ti čudesno dobiješ band 5 koji frekvencijiski nema veze sa prethodna 2 banda.
Polako kolega, ne mulja nego je neinformiran i brzoplet no djelomicno je u pravu. Zdruzivanje brzina sa razlicitih frekvencija je moguce iako mreza sluzbeno ne pusta LTE-A.

Takodjer to nece ni uvijek automatski raditi na CAT4/6 routerima. Takodjer LTE-A ne znaci brzinu preko 150Mbps, odakle ti spoznaja da lte-a ili cat6 mora biti brzina preko 150Mbps ?
To je samo mogucnost mreze i modema da ide do 300Mbps a sve ovisi o opterecenosti bazne stanice.

"LTE-A" uredno radi i na cat4 routerima tj. vecini Huawei modelima koji podrzavaju Huawei Band Tool ili E5186 toolbox gdje je moguce
zdruziti 2 frekvencije i takvi programi ti ispisu sami sebi da je to LTE-A medjutim ako pogledas u router stoji vulgaris 4G dok primjerice
Vipov mf286 ce napisati lte-a ako odasiljac pusta bas takvu konfiguraciju, u slucaju zdruzivanja frekvencija manualno i on ce prikazati samo 4G.

Znaci zdruzivanje frekvencija i sluzbeni LTE-A nisu identicne stvari i u tome je razlika. Ono sto je cinjenica da je brzina veca kod zdruzivanja frekvencija i tu je kolega u pravu.

Ista stvar je i kod mene na Vipu od prije tjedan dana... proradio mi na 1800MHz odasiljac na kraju grada sa signalom -112 RSRP i jedva vucem 15Mbps
ako se spojim cisto na 1800MHz medjutim ako zdruzim 1800MHz + 800MHz, download i upload uredno porastu naspram onih vrijednosti sto se dobiju na golih 800MHz.

Nije to 100% da sad dobijam 2+2 = 4 ali po danu ako na 800MHz ide oko 40Mbps onda prebacuje 50Mbps kada se zdruzi i tako je za upload.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote