View Single Post
Staro 17.08.2018., 04:15   #383
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
jali cijepaj, nabavljaj, suši, slaži, loži, čisti, i ono najgore - ako malo dima uđe u grijani prostor to smrdi ko kuga.
A sta cu drugo radit Ne mogu stalno ni na kompu visiti a od sporta jedno imam afiniteta prema sahu, pila u sumu i deri



Sto se dima tice da, to je nezgodno ako je pec u centralnoj prostoriji ali kod mene je tako da je nabrzinu mogu "odjeliti" od ostatka kuce... osim toga dim bas i ne izlazi tek tako ako je dimnjak cisti itd...


Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
U kuci postoji centralno na plin/
Taj upland je tak ružan na slikama
E da, tak je i kod mene ali... centralno je po svim sobama ali Amity u ljetnoj kuhinji spojeno na dnevnu i niza je ta kuhinja 20cm od dnevne pa kada se u kuhinji nagari kamin sve ode u kucu.

Kod mene centralno se ne gasi, termostat je otvoren skroz a odrzava se temperatura vode u sistemu + termo glave na radijatorima. Ako je hladnije a kamin ne radi ili se vatra zapustila glave otvore radijatore i to je to.. ako kamin gori ko blesav i vruce je po sobama glave zatvore radijatore i voda 60-70C kruzi samo u sistemu, rijetko se bojler pali a i kad se upali to je na 30-tak sekundi.

Na ovaj nacin trosi oko 30% manje nego kada termostat gasi sve, kompletnu cirkulaciju jer kada upali sve, onda mu dosta treba da ugrije cijeli sistem i vise plina se potrosi.

Ode 15m drva tvrdih/suhih i najveca rata za plin je bila 460kn prosle zime.., inace su oko 250-350 kad nije -15 s time da je tu i kuhanje i kupanje na plin.

Upland jest ruzan ko lopov ali sto to grije.... doslovce jari toplinu okolo sebe...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote