View Single Post
Staro 29.12.2017., 16:45   #1458
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 541
Citiraj:
Autor athmo Pregled postova
Kako koristiti USB mass storage na routeru:

  1. Otvoriti postavke routera kao korisnik i otići na Application -> FTP Application
  2. Staviti kvačicu na Enable FTP Server i upisati željeno ime i zaporku, te zatim stisnuti Submit (podrazumijeva se da ćete koristit nekakvu vrstu zaštite a ne anon login)
  3. Spojiti željeni uređaj na router. Može biti čitač SD kartica, USB, eksternalni hard disk drive, etc.
  4. Ukoliko je uređaj spojen može se očitati u Stauts -> User interface -> USB. U mojem slučaju to izgleda nešto kao..
  5. Sada vrijedi povjeriti Application -> USB Storage. Ukoliko ovdje nema infomacija o uređaju (piše "No USB device found!" ili sl.) onda nažalost router ne može čitati takav format. Za sada testirano: NTFS, FAT32. exFat i ext2/3/4 ne rade iz nekog razloga (iako je na *nixu sam router, ne bih znao zašto nema podršku za ovo).
  6. Ukoliko je sve OK sad biste već trebali primjetiti kako router krivo pokazuje podatke o vašem uređaju, ne brinite se samo je glup. Zapravo, najbolje je u potpunosti ignorirati tu stranicu infomacija. Kod mene uvijek piše da je zauzeto 98%, pretpostavljam zato jer gleda po nekakvim blokovima ili nešto? Nemam pojma.
  7. Sad idemo na Security -> Firewall. Isključiti "Enable hacking protection" i isključiti "Firewall level ― postaviti na Off"
  8. Security -> Service Control. Postaviti kvačicu na "Enable". Zatim kao Ingress odabrati WAN vezu, u mom slučaju to je Internet_VDSL. Ova polja IP adresa ostaviti praznima, osim ako ne želite ograničiti pristup od vani na određeni subnet. Primjerice, ako želite da možete samo pristupiti s CARNetove infrastrukture, stavili biste CARNetov IP pool za određeno područje, primjerice Splitsko-Dalmatinske županije. Mode postaviti na Permit. Staviti kvačicu na FTP.
  9. Sad bi bilo pametno rebootat router. Proof of concept:
Nego, ja sam ovo tek jučer pokušao napraviti i nakon reboota ostao sam bez konekcije na internet. Izbrisali su se svi podaci o spajanju... Nakon toga sam napravio reset čackalicom i sve obnovio ali sad se više ne usudim to ponavljati. Jel u međuvremenu nešto od strane HT-a mijenjano da se onemogući ova akcija?
myroman je offline   Reply With Quote