Tema: Iskon
View Single Post
Staro 22.12.2017., 12:29   #4620
manki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 321
@Zvone
također sam u Kustošiji (Donjoj) i razumijem tvoju bol...pa da spomenem i svoju pricu.

na Amisu sam imao također cca 12mbps, te kako sam prije godinu i pol prešao na Iskon uslijed Vipnetove kupovine i iskustava koje sam tu procitao, također mi je propusnost bila neko vrijeme ok. nakon što su počela smrzavanja telke (5-6 mjeseci perfektno radilo) brzina dl je pala na 8 nakon mojih ucestalih poziva - ali se telka nije popravila.

pisao sam prigovore i borio se da se nesto po tome napravi, ali sa njihove strane je sve ok, a oprema je ispravna. u tom periodu sam isao na operaciju koljena pa sam streamao filmove i rokao po plejci dok sam odmarao - telku nisam niti gledao osim zene. nisam se vise htio boriti jer alternativa mi je bila nikakva, pomaka nikakvog, pa sam zenu istrenirao kako treba resetirati njihov tv prijemnik. kada su mi 3 uređaja na mreži (tab, mob i pc) veza puca u nekim trenucima, te se ubrzo sama uspostavi.


zadnje sto mi se desilo je da mi plejka odjednom pocela prikazivati NAT3 i da nisam mogao sve normalno igrati (ni moj mali). zvao ih da godinu i pol dana stoji u DMZu i da nemam problema, te da mora biti sa njihove strane nesto. decko (prema glasu pretpostavljam) koji mi se javio tvrdi da je greska u plejci ili u mojim postavkama. reko znam da nije, ali odfurao do frenda na iskonu, postavio DMZ i radi kako treba. ruter resetirao, iznova postavio - problem i dalje bio.
zvao sluzbu, dobio simpaticnu Helenu, objasnio stvar gdje mi je rekla da je opet do mene jer internet i telka rade normalno, te nije do njih. jos jednom sam smireno ponovio sve i naglasio ili da je sa njihove strane se nesto promijenilo (sto, ne znam) ili da se ruter blesira, te da se potrudi dovesti nekog na telefon tko moze pomoci ili da cu uzeti cekic i podrobiti im opremu, pa makar platio da cu dobiti novu / ispravnu. 15ak sekundi kasnije pitala me jel mogu ponovno pogledati da li je sada ok i "carobno" se popravilo.
da li je korektno od mene prijetiti, nije. da li se moze drugacije rjesavati, moze, ali nekada nema pomaka osim ako se ne pocnes ponasati kao mandril


od ljeta je u obližnjem parku postavljen neki ormaric, vjerojatno t-com, nakon cega mi stari na t-comu (u prizemlju) ima brzinu umjesto 7/0.5 novih 28/2. tako da pri isteku ugovora cu se lagano na njih preseliti sada kada je alternativa tu.
manki je offline   Reply With Quote