View Single Post
Staro 16.06.2017., 13:01   #506
Malatesta
Registered User
 
Malatesta's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 35
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Jel ima netko Gigabyte Z270 Gaming K3 ... nikako je natjerat da vidi 6 kartica... novi zadnji BIOS, PCI-E Gen 1 stavljen... 4G decoding nema u BIOS-u... Linux, Windows... vide 4 kartice... 2 u slotovima, 4 na riserima... nVidia 1060... nikako da vidi 6... hvala
Ja uspijem pokrenuti 6 x 1060.
- zadnji bios
- disablean audio
- Win 10 Pro, Win ver. 1703 (moraš imati aniver. update instaliran, ako imaš Win Enterprise instaliraj ponovo Pro)
- Nvidia Driveri 376.09 ili 382.53
- Virtualna memorija povećana na 20 gb
- power options: high performance

HW:
6x 1060 MSI 6 GB Armor
4 GB RAM
500 gb HD
GB Z270 Gaming K3
2 x Corsair 650 W

Uspio ih pokrenut i 6x na riserima i 5x na riserima i 1x direktno na matičnoj.
Međutim ne radi stabilno, sa 6 kartica ponekad se ne boota RIG iz prvog pokušaja, ponekad se boota ali ne prepozna uvijek svih 6 kartica... sve u svemu totalno nepredvidivo i nestabilno.
Pokušaj sa starijim driverima... Znam da zvuči ludo - si pokušao na "živo" uštekati riser od šeste grafe u matičnu i onda "scan for hw changes" u device manageru?
Kad krenem majnati sa Claymoreom na 6 kartica - nakon kratkog vremena se rig ugasi sam od sebe ili se pojavi BSOD ili se smrzne... kod majnanja sa 6 GPU Hs/R po kartici je oko od 12 do 16 (kod manjanja sa 5 ili manje je 17-19).


Ti sa 5 grafa možeš majnati normalno? Ja ne da ne mogu sa 5 nego ne mogu ni sa 4,3,2....

Ima netko s a1060 da se susreće sa nekim od ovh problema?

Kad pokrenem Claymorea - neovisno da li sa 2 GPU ili 3,4,5 događa se jedno od sljedećeg:

1. Claymore se jednostavno ugasi nakon sat, dva tri

2. Pojavljuje se kod majnanja ova greška svakih nekoliko minuta:


3. Ugasi se / smrzne ili restarta rig

u eventu logu vidim ove greške:



Ponekad jesu u korelaciji sa greškama koje se pojavljuju na Claymoreu i smrzavanjem riga, ponekad nisu. 90 % slučajeva jesu. Googlao satima tu grešku, ima hrpa ljudi sa tim problemom, nevezano uz mining - ali nema nekog rješenja.


Pokušao sam:
- reinstalirati Windowse sa dva različita imagea
- pokrenuti miner sa i bez win updateova
- 3 različite verzije Nvidia drivera najstarije, najnovije i srednje
- mijenjao risere, mijenjao slot u koji je uštekana memorija
- mijenjao kablove
- prebacio sve na jedan PU
- da ne duljim - sve moguće scenarije sam prošao koji su mi pali na pamet i koji se mogu izgooglati... od ponedjeljka pokušavam to osposobiti, svaki dan do 2 sata u noći, baš sam se zainatio i čitave dane to pokušavam složiti pa i na poslu. Cura mi je već najavila da prekidamo ako se ne vratim u normalno stanje.
Sad već polako odustajem, poslao bih natrag sve komponente u ADM ali su kupljene na firmu...

Zadnje izmijenjeno od: Malatesta. 16.06.2017. u 13:40.
Malatesta je offline   Reply With Quote