View Single Post
Staro 03.05.2017., 07:54   #24
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,600
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Ja bi se isto ubacio na temu, ako nije problem

Ralink MIMO Wireless LAN Card
Thomson SpeedTouch
XP SP3

Wireless je jednostavno prestao radit. Prvo mi je dole u trayu ikona izgledala normalno i sve je pokazivalo da je mreža aktivna. Osim šta nisam mogao na net. Nakon restarta se pojavio i X. U Device Manageru je sa karticom sve ok.

Napravio sam uninstall, stavio nove drajvere i voila - sve opet radi. Do sutradan kad sam upalio komp i opet sve isto...

Kad spojim žicu, LAN normalno radi. Wireless na laptopu isto radi.

Edit: Kod novog reinstalla drivera opet radi. Ali je nakon ponovnog dizanja Windoza mreža opet mrtva. Nije mi baš neka fora instalirat drajvere svaki dan
izvadi iz kompa wifi karticu odeš u devirce menager tamo označiš da ti pokaže skrivene drivere,zatim deinstaliraj sve što je u vezi sa wifiom,
a možeš i sve što je u vezi sa mrežom,ako je wifi dio ploće diseblaš prvo u biosu wifi isti postupak kao kao u prvom slučaju i na kraju nanovo drivere
instaliraš ako windowsi sami neinstaliraju,ako imaš na ploći wifi a hočeš upgradat wifi recimo na ac,obavezno isključi u biosu wifi,pobriši skrivene drivere
i tek onda usb stik instaliraj,ti skriveni driveri unose pometnju u wi-fi,a i kolko primjetih u zadnje vrijeme čim iziđe novi model kartice nekako prestaje
briga za stare modele prozvođaća ,a windowsi se mjenjaju nekad više nekad manje u tom segmentu svakih 6 mjeseci u prosjeku,tako da taj problem zna postat i neriješiv
skalar je offline   Reply With Quote