View Single Post
Staro 26.10.2016., 15:46   #19
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,117
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Znam da ima lol a niš probat ću nabavit neki high quality koji nema konektore nego direktno idu rgb iz njega.
vidim da ste svi skupa ovdje premladi da se kuzite u vcr :P nije da sam star, ali sam odraso uz video.

šta će ti RGB scart izvini? video snima kompozitni signal, i najusraniji scart kabel će ti dat identičnu sliku kao onaj od 1000kn, jer video nema rezoluciju da iskoristi pa čak ni loš kabel. uvrh glave imaš 200linija slike, a mali ghosting zbog lošeg kabela će ti ionako progutat ghosting same snimke.

drugo - video sa 2 glave nema hifi. kod reprodukcije kazete (bilo kupovne bilo doma snimljene) ako ima hifi zvuk, video sa 2 glave nema čime/kako taj zvuk reproducirat, ostat će ti linear mono.
ako na ovakvom videu pokusas reproducirat LP kazetu, neće ići. tj ići će ali duplo brže uz tracking errore, tj nestabilnu sliku koja se gubi.

video sa 4 glave najčešće isto tako nema hifi zvuk, ali ima 2 brzine. znači SP LP i mono zvuk.
video sa 6 glava ima sve.


na snimci ispod imas jedan vcr od barbe kojeg sam mu servisirao pred neko vrijeme, negdje iz sredine 80ih, i to jedini video sa 4 glave kojeg sam ikad vidio da ima samo SP i HIFI audio, sa izlazom za slušalice i vu metrima na sebi. na videu sam u par navrata ugasio hifi zvuk, pa moš čut razliku između hifi sterea i linearnog mono zvuka.
https://www.dropbox.com/s/4ek056d85a...20vhs.mp4?dl=0

u svakom slučaju - daj više para za bolji video, a manje para za kabel. običan činč je sasvim dosta.
jp_rv je offline   Reply With Quote