View Single Post
Staro 13.05.2016., 08:16   #602
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,759
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Evo da podijelim malo s vama jednu frustraciju: poznanik mi donese laptop. Pregrijava se treba novi sustav. Ok. Rastavim dovoljno da ga propušem i očistim. To je normaliziralo temperature. Aktiviram staru neaktiviranu sedmicu da bih mogao novu desetku staviti (bios mi nije prepoznavao stik u bootu pa zato nije išao clean install sa stika iz biosa), pohranim stare podatke, nadogradim, ide office, flash, ff, chrome, adblock, adobe reader, mpc, malwarebytes bla bla bla.... i još par programčića. Ujedno pustio sve win i office apdejte što naravno potraje, još mu i obrišem laptop i skinem sloj pljuvačke i otisaka sa ekrana. Testiram jel stabilno i jel se pregrijava i još mu pri preuzimanju dam savjete gdje i kako da ga sam propuše i na što da pazi da ne blokira protok zraka da si olakša i uštedi novce ubuduće. Cifra 200kn, opa liku sam preskup bezobrazna opaska dvije, kažem mu da sam mu još i dao popust jer bih inače za instalaciju plus ne prezahtjevno rastavljanje i čišćenje bez beda tražio 300tinjak kn, kažem da ako što bude problematično ili zatreba instalirao sam program da se spojim na daljinu i da riješimo... uglavnom na kraju sam se ja osjećao kao govno jer sam valjda navedeno trebao obaviti za jedno ladno pivo.... A poznanik će si naravno što se mene tiče i ubuduće potražiti nekog drugog jer kod mene može jedino za duplu cifru navratiti...
traj posao minimalno 300 kn ako ga dobro poznaš, ako je neki tamo lijevi poznanik, ispod 400 kn nemaš kaj raditi. Rastavljanje i čišćenje lapotpa, instalacija OS-a, pa još i vanjsko čišćenje laptopa, hvala ali ispod 400 kn nemaš kaj pričati. Odi na sevis autom i vidi koliko te sat vremena tamo košta (bez materijala)...
alengrosevic je offline