Tema: Powerline
View Single Post
Staro 25.02.2016., 12:06   #154
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,006
Ajme šta si sve napisao.... Radio sam više od jednog desetljeća u telekomima na konkretnim stvarima s konkretnim ljudima pa ću si dopustiti da te ispravim zbog drugih koji ovo sve čitaju.

Kao prvo, kada budeš u Zagrebu posjeti Tehnički muzej. Kada puste struju kroz tebe da upale neonku koju držiš u ruci pitaj ih na kojoj frekvenciji je struja i zašto Kažeš da niske frekvencije nemaju utjecaj na ljudsko tkivo? Znači da te 50Hz iz utičnice ne može ubiti jer nema utjecaja na tijelo? Znači da su svi oni strujni ormari, trafostanice i strujne vertikale od čelika i skupog mumetala bezveze shieldani da ne zrače!? Reći ću svima da ti se jave jer očito bacaju novce, LOL

Kao drugo, znaš li kakvu antenu moraš imati i kakav valovod da spojiš 1kW radio na nju? Zgrada HRTa u ZG-Prisavlju nema ukupno toliko na MUXu A na svim onim sektorkama zajedno! Tipična wifi grid antena bi se rastopila od tolike kontinuirane snage. Zračenje tom snagom je ilegalno bez dozvole. Vjerojatno ima bisera koji povremeno zrače tolikom snagom ali to je vrlo kratkotrajno dok prenose poruke i to vrlo usmjerenim antenama jer u protivnom rasipaju previše. Ako znaš tko to radi ja ću ga prijaviti kao i bilo tko unutar radioamaterske zajednice jer svima čini štetu.

Radio sam s ljudima koji su radili na održavanjima na velikim tornjevima (Sljeme, Učka, Sv. Jure Biokovo, Stipanov Grič...). Pitaj njih da li EM polja imaju utjecaja ljude i zašto se ne zadržavaju predugo tamo gore
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote