Tema: Automobili
View Single Post
Staro 22.06.2015., 14:56   #15524
_Juicy_
Squeeze me
Moj komp
 
_Juicy_'s Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
Taj okretni moment kod turbobenzinca u odnosu na turbodizelasa vise nije toliko bitan iako ga mos cipat pa i to popravis. To je zato sto su opcenito benzinci zivlji od dizelasa, dizlo motor je sam po sebi inace trom i nemoze zavrtjeti do 6000rpm radi pretjecanja bez saltanja s jos jednom brzinom gore do npr. 100km/h. Recimo dizlu treba 3-4 brzine da dode do 100km/h, dok benzincu samo 2 brzine. Naravno zato su mnogi proizvodaci dizelasu uvalili turbinu pa eto nek i on malo zivne, a da mu maknes turbinu opet bi auto bio brz ko traktor, a jak ko kamion to je ono vizualna usporedba. Po novome i kamioni i autobusi imaju turbodizelske motore da bi mogli pratit promet.
Ali velim ti cim budes uzeo RS model s nabrijanim turbobenzincem nece ti nikako faliti snage !
Probaj zatraziti od autokuce testiranje vozila da se dodatno uvjeris.

Kod VW TSI motora je upitanju motori s direktnim ubrizgavanjem i onda je skuplja ugradnja plina. Cijena je trenutacno oko 10 000kn plus momentalno nije isplatljivo jer uz plin trosi jos 1-1.5L benzina. Tako da se postavlja pitanje isplatljivosti ko ne tuce barem 30 000km/god da cim prije otplati i ide u plus. A ovako npr. s 15 000km/god ja mislim da bi plin otplatio tek nakon 6-7 godina jer i ovako kod klasicnih benzinaca uz ugradu plina od 6000kn i 15 000km/god otplatis tek nakon 3-4 god.

Ak imas para za RS model onda moras imat para i za tankiranje i ja se nebi na tvom mjestu zajebavo se s plinom. Plin ugraduju oni koji nemaju para za tankiranje ili oni koji tuku previse km godisnje pa im se ekonomski vrlo brzo isplati.
Argument da možeš chipat auto ti je prejeben. Ako čovjek kupuje novi auto, može se pozdraviti s garancijom ukoliko mijenja mapu, i to se zove remapiranje, ne chipanje.
A i sam postupak nije jeftin. Naravno, možeš to odraditi kod lokalnog 'malog', i može biti ok, a može i završiti s novom turbinom.
Ja sam naučio na teži način, odvojio 500 Eura i za novu mapu se obratio RevoTechniku.
Moderni dizelski motori imaju VTG turbine, dok turbobenzicni (izuzev Porschea) nemaju. I dok ti prešaltaš dva puta, a ja četiri do stotke, isto tako ja poklopim gas i preskočim te bez da moram prebacivati u manju.

DPF, uz pravilno korištenje i održavanje nije problem, a ukoliko vlasnik inzistira, može se i ukloniti. Veći problem su bile dizne na TDI motorima koje su stvar prošlosti.
TSI motori o kojima tolko pričaš se nisu nešto iskazali

Iz prve ruke znam više primjera, a ako ne vjeruješ, ima nemali broj hrvatskih i stranih foruma koji to mogu potvrditi, lanac im voli prekočiti, pomota ventile, sjebe klipove, i motor može u CIOS. Uz sve to pribroji našeg krasnog zastupnika, i drž'-nedaj dok ne dobiješ drugi motor.
Turbobenzinci se jesu puno razvili u zadnje vrijeme, ali i dalje vrijedi pravilo koliko kilometara radiš, takav auto uzmi. Ako ti je najveći doseg otići jednom na more, a ostatak vremena se vozikaš po gradu, uzmi benzinca.

Ako ti je posao relativno daleko, dizela, i bok. Troškovi održavanja za dizela uopće ne moraju biti veći. Turbina može otići i jednom i drugom, ako mijenjaš mapu, kuplung također može otići na oba, plus što benzinac ima svjećice, dizel nema
__________________

Zadnje izmijenjeno od: _Juicy_. 22.06.2015. u 15:01.
_Juicy_ je offline   Reply With Quote