View Single Post
Staro 12.01.2015., 14:57   #1459
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Točno tako, tekom ima 2 kombinacije (.Delboy je gore napisao ericsson i huawei, ovisno kakve su instalacije kome).

A što se otklona kvara tiče - standardna procedura za SZK vam je reboot opreme. Ja bi preporučio bilo kome tko ima optiku koja počne "štekat" sama od sebe da napravi slijedeće:

1. provjerit jel kablovi dobro leže u portovima (i optika zna ispadat)
2. pogasit sve i ostavit ugašeno 10tak sekundi
3. palit prvo optički terminal (erisson/huawei) - čekat dok se lampice ne popale (cca 45 do 60 sec)
4. palit router (ako ne povezuje i dalje opalit factory reset - ZTE zna zajebavat u kombinaciji sa optikom)
5. palit maxtv ili neki drugi iptv ako ga ima (tek nakon sto se internet popali)

Što se voipa tiče - opet kako kome: negdj je voice usluga zadržana na postojećoj parici preko MSANa, a negdje ide kao pravi triplay preko optike (onda proradi čim se router propisno boota)

Ovo vam je mantra/procedura i za SZK ali i za SMC (optika ima zaseban odjel u tekomu tako da vam cak ni čokse za SMCa ne mogu najčešće baš puno pomoć)

Nema koristi zvat nazad ljude ako je poziv došao iz SMCa, sve ide preko centrale, dolazni pozivi najčešće završe nigdje (osim ako vam čokac ne da svoj privatni mobitel jelte
__________________
QS je offline   Reply With Quote