View Single Post
Staro 24.08.2014., 19:28   #14604
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,121
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Valjda ti je jasno da (vaše) ocjene nemaju nikakve veze s kvalitetom filmova. Svatko se može registrirati i neovisno o tome da li je stvarno pogledal film dati ocjenu.
IMDB je ništa više no posrednik za Amazon, a ocjene za kojima se tolko vodite su itekako podložne manipuliranju.
Ne, oprosti, ali u krivu si... Nije nikakav pokazatelj, ali je dostojan podatak. I ocjena nije pokazatelj kvalitete filma, jer je i kvaliteta filma relativan pojam. Netko gleda na kvalitetu u slici, zvuku, radnji, dužini filma, glumcima i još 100 stvari. Ocjena je čisto "pučko" mišljenje o samom dojmu filma.

Kada više tisuća ljudi daje svoj glas, što više ljudi to je uzorak veći, s tim je raspršenost podataka točnija te i rezultat točniji.

Tako da masa ljudi dođe tamo i da svoje mišljenje bezveze (tzv. slučajna pogreška), ali većina da točno, i tako se i realizira ocjena.. Tako da je imdb čisto ok pokazatelj. Jasno bi mi bilo da je 100 ljudi ocjenilo, pa ok, podložno je manipuliranju i prihvaćanju tuđeg mišljenja. Ali ovo su deseci tisuća ljudi, o čemu mi pričamo. Podatak je itekako korektan i približno točan.

Naravno, neki filmovi ocjenjeni s 8 meni su za 4-5, i obrnuto, ali je većina dala svoje mišljenje oko npr. sedmice, i to je nekakav ukupan dojam. Ali kada vidiš film s ocjenom 5, znaš šta možeš očekivati. Jer po tvome, remek djela koja su ocjenjena s 8+ nisu nužno dobri filmovi, nego je ljudima jednostavno došlo da mu daju višu ocjenu.

Mislim da većina ljudi ovdje misli da se ljudi povode gledanju filma samo radi imdb-a. Ne, baš suprotno. Pogledam ocjenu i barem znam što mogu očekivati. Ako sam na kraju razočaran visokom ocjenom ili oduševljen niskom, jednostavno se ne slažem s većinom, dam svoju ocjenu i to je to. Ali nekome objašnjavati zašto je meni film sranje ili dobar a nekome nije, nema smisla.. Ljubav je u očima promatrača.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 24.08.2014. u 19:38.
Mommistake je offline   Reply With Quote