View Single Post
Staro 13.06.2014., 14:59   #215
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
Jesi uopce pogledao onaj gore link? Navedi te novije kvalitetnije igre koje bolje rade s FX6300 nego sa npr i3 4340? Linkove na banchmarke molim. I kad se bas razbacujes s time da je i3 4340 dual core onda malo bolje pogledaj sto je zapravo FX6300, to su tri modula sa po dvije jezgre koje dio pipelinea dijele tako da to isto nije pravih 6 jezgri kao kod Intela na i5. I Intelov hyperthreading sasvim lijepo radi na vecini igara. Da ne spominjem da 4340 ima jako velik base clock (puno veci od jeftinijih i5). Takodjer potrosnja i grijanje ce biti manje. I kasnije imas puno vise opcija za upgrade(i5, i7)

Gledao sam hrpu bencheva i reviewova kada sam nabavljao komp i iz nekog razloga ljudi ne shvacaju kako su zapravo intelovi i3 dobri a ni intel to ne reklamira jer zele da ljudi kupuju skuplje proceve

Kad pogledas razliku izmedju najjeftinijeg i5 i recimo i3 4340, osim samih corova kojih i5 ima vise, i3 ima 20% veci base clock a maksimalni turbo nije ni blizu i3a. Velika vecina igara sigurno savim uredno radi sa i3 i ja nemam problema i procesor mi graficku moze 100% opteretiti u igrama.
the_ghost je offline