View Single Post
Staro 20.03.2014., 13:37   #843
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
@ vorda22
ovo bi bio čučanj
http://www.youtube.com/watch?v=VcEsmhVag1c
butine paralelne s podom je "polučučanj" a postoji još i visoki čučanj.
naravno večina radi "polučučanj" a misli da radi čučanj.
Taj čučanj je postao uobičajen u teretanama najviše iz nekoliko razloga:
- malo tko bez vježbanja može sjesti guzom do poda a da se ne prevali kako je papčić slikovito prikazao a jednostavno im se neda provesti nekoliko mjeseci istežući se da postignu mobilnost potrebnu za vježbu
-prenapuhanost ega jer puno je ljepše reći da ti je max 140kg umjesto 90
-nijedna teretana u kojoj sam bio nema prikladni podij za čučanj gdje možeš slobodno bacit uteg nego neke razne izvedbe kaveza i tapet dole samim tim je jako teško naučit tehniku kako treba i radit maksimume jer si jednostavno limitiran činjenicom da uteg nesmije pasti na pod


@papčić
opet te uvjeravam da je mobilnost gležnjeva skoro pa potpuno nebitna.
razlomi čučanj na 3 djela
1. mobilnost kukova
2. mobilnost kukova + zadnja loža, dupe, donja leđa
3. mobilnost gležnjeva

Skoro svi zastrane na prelazu iz prve u drugu fazu, koljenja odu naprijed a gležnjevi to ne mogu pratiti i odtuda dolazi ta zabluda.
Inače koljena ni u jednoj fazi nebi smijela ići preko prstiju i kad tako napraviš čučanj (ili budeš gledao nekog ) vidjet ćeš da je pomicanje gležnja zbilja minorno i nije ograničavajuć faktor.
Sad sam probao da ti dam neku smjernicu, u donjoj mrtvoj točki čučnja meni su koljena točno iznad prstiju i iz tog položaja "gležnjevima" mogu gurnut koljena još 10cm unaprijed to bi bila ta mobilnost o kojoj pričaš, međutim uopće nije potrebna jer bi takvo izvođenje vježbe bilo neispravno.

Ograničavajući faktor ti je negdje drugdje ali ti to primjećuješ na gležnjevima no da je ostatk u redu nebi bilo uopće potrebe da gležanj dđe u tu poziciju.
dobar opis, evo ja mogu cca 20-25 cm koljena jos naprijed preko prstiju bez dizanja peta, a onda desni zglob (distorziran jedno 25 puta) zablokira to je valjda ta invalidnost o kojoj pricas
  Reply With Quote