View Single Post
Staro 28.01.2014., 13:35   #12
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Citiraj:
Autor Sardi Pregled postova
Sad ste me zaintrigirali s tim, pa me zanima, pošto se ja ne razumijem u tu opremu baš najbolje, što sam mogao uzeti umjesto pci kartice?

Ja sam to kupovao po nekoj logici - antena, malo produžnog, ide u pci karticu, ona ide u komp, i sve od istog proizvođača. Nemam pojma što sam mogao drugo uzeti ..

Naposlijetku, možda mogu prodati ovu pci karticu pa malo nadoplatiti za nešto bolje, kartica je praktički ganc nova, još ni prašina na nju pala nije
Postoje uređaji sa integriranim usmjerenim antenama, koji se mogu staviti van i napajanje dobivaju preko UTP kabela, koji može i 50m biti dugačak bez ikakvog gubitka (koji je btw i jeftin i lako ga je provući gdje treba, do tavana, krovišta itd). Kao gorenavedeni Airlive AirMax2, Ubiquiti AirGrid2 ili neki od modela Mikrotik SXT na 2.4 GHz ili... pa, ima ih. Čini se puno u startu dati 400-500 kn, ali to je gotovi uređaj i nema briga oko antena i antenskih kabela i gubitaka i kutija i izolacija konektora, uštekaš i zaboraviš da je tu. Dobiješ gotovu LAN mrežu koju možeš proširiti po svojoj kući sa bilo kojim drugim mrežnim uređajem, bilo wireless ili LAN, što god da treba. A kućna mreža može poslužiti za mnogo toga više od samog interneta

Samo molim te, u širokom luku zaobiđi bilo koga tko savjetuje bilo kakav USB uređaj kao dugoročno "pravo" rješenje

Zadnje izmijenjeno od: Dac. 28.01.2014. u 13:41.
Dac je offline   Reply With Quote