View Single Post
Staro 12.01.2014., 01:53   #146
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 304
Molio bih pomoć.

Trenutno sam podstanar i dijelim internet koji mi je uključen u stanarinu.
Već mi je nebrojeno puta prekipilo i stol je pretrpio dosta teške udarce, a meni su narasli rogovi kada sam nabrojao 10-15 uređaja na jednom jedinom sirotom routeru koji svi zajedno koristimo.
Meni je blago rečeno dosta toga da vikendom nemam internet zbog prokletog zagušenja veze, a da navečer moram molit boga da je sve u redu; pa sam se odlučio raspitati malo oko uvođenja moga neta.

Još nisam razgovarao s vlasnikom stana, ali pod pretpostavkom da nema provučenih kablova za još jedan internet, koliko bi me taj sport ispao? Pretpostavljam da se mora štemati da bi se isti provukli, zanima me isto samo koliko? Nemam pojma ništa o tome tako da bi morao to nekoga platiti...

Nadalje, treba mi samo internet veza, ništa pretjerano, bio bi zadovoljan i sa 3MB/s, upload mi je manje bitan, flat je must have, naravno. Također bi volio stabilnu vezu, a ne neke neobjašnjive spike-ove i smetnje svako toliko (to spominjem jer smo svojedobno ja i neki moji poznati imali takvih smetnji kod Optime).
Televizija i telefon me uopće ne zanimaju, a ugovor sam voljan potpisati na najviše godinu dana. Čak ni router ne treba biti nikakav poseban, ionako se mislim spajati sa žicom.

S obzirom da bi morao platiti i to famozno priključivanje tj. spajanje od razvodne kutije do kuće x kn, koji biste mi ISP preporučili, a da me u konačnici ispadne najjeftinije odnosno da dobijem najbolji omjer uloženo-dobiveno?

Gledao sam malo ovu temu: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=71426
ali na dnu piše da je zadnji put ažurirano 25.09.2011. u 12:47. pa ne znam da li to još uvijek vrijedi...


Unaprijed hvala!
__________________


sith_lord je offline   Reply With Quote