Kod BMW-a je najteže muljati s kilometražom. Bilježi se na desetak mjesta u autu, među ostalim i u sva 3 ključa. Ne kažem da se ne može, ali košta toliko da se uopće ne isplati, a i velik je rizik. Pošto imam dosta poznanika u BMW-u, a i u nekom 5-godišnjem planu mi je E46 cabrio ili ovakav compact s M opremom, raspitao sam se o svemu.
Nije BMW bauk, održavanje ne košta ništa više od "običnih" brendova. Nedavno sam čak i čitao usporedbu cijene održavanja različitih modela. Potrošni dijelovi i ruke u ovlaštenim servisima za novi BMW 3 koštaju manje ili jednako kao za jedan Citroen C4, Renault Megane i Ford Focus.
Ovaj 320d ima jednu veliku prednost s obzirom na kilometražu....nova turbina što je najveći trošak na dizelima ako ode. Ima originalne felge, unutrašnjost nije pohabana, nije spuštan, nema rejsing oznaka i ostalih gluposti po kojima prepoznaš semafor rejsere. Čini se da je vlasnik ipak malo ozbiljnija osoba jer auto izgleda stock što osobno prvo gledam kod BMW-a