Tema: Automobili
View Single Post
Staro 11.09.2013., 07:21   #7272
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Glupo je spominjati Ameriku i Interstate. Do 10 mph preko ograničenja je 90-150$ kazna i zatvor do 15 dana. Od 10-30 mph ide 150-300$ i do 30 dana zatvora.





Vozi brzo i neodgovorno = posljedice te čekaju. Usput, najveća dopuštena brzina je 85 mph (130 km/h), i to samo u jednoj državi. Ostatak država ima 75 mph (121 km/h) ili 70 mph (113 km/h). Havaji 60 mph (97 km/h).

Moram li podsjetiti da su američki auti redom većinom opremljeni motorima iznad 200 ks. Naravno, rijetko kome pada na pamet prekršiti zakon.

Nismo Amerika, ali njihov sustav bih sutra uveo da me se pita. 14h sam u komadu proveo na cesti gore i ni u jednom trenutku se nisam osjetio ugroženo u prometu. Da je dosadno voziti 1500 km brzinom 120 km/h u automatiku, je. Pomiriš se s time i gotovo. Ako može ekipa u Viperima, Corvettama i sl. čudovištima, možemo i mi.
Istina da se u Americi jos sporije vozi nego u Europi, da sam ja tamo za mali auto nebih uzimao jaci motor od 60-75ks ili za limuzinu vise od 100ks jer svaki od njih moze odrapiti preko 160km/h, a ogranicenje je 100-120km/h !
Plus jos ktome nema potrebe za brzim pretjecanjem po traci suprotnog smjera jer imaju poduplane trake u oba smjera.
Tako da uopce nema potrebe niti smisla kupovati zvijer od auta s preko 200ks pod haubom, kada se vozis ko puz !

Ja bih zaspao i napravio sranje na autocesti da se moram voziti citavo vrijeme do 100-120km/h na dionici od 1500km ! A vjerujem da nisam jedini, i to zbog duzeg putovanja jer se presporo vozis i sama prespora brzina te umora zbog dosade i monotonije pa imas potrebu da sklopis oci i eto mrtvih na cesti.
Npr. zakaj nitko ne zaspi za volanom pri brzini vecoj od 140km/h na autocesti ?

Evo kada se ja vozim kod nas preko 20km autoceste, ja se tek razbudim i velim vidi vraga pa ja vozim ( i to tek nakon 120-130km/h ) !
A kad idem preko 140km/h aha da zbilja se vozim moram malo obratiti paznju na sebe i druge sudionike u prometu !
Sada mozes procijeniti koliko je rizicno za neke vozace voziti se ko puz po cesti...
Ne nejurcam preko 200 na sat vec opet oko 130-140km/h.
DANCI je offline   Reply With Quote