View Single Post
Staro 27.03.2013., 11:04   #1900
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Samsung Nexus S.
Dobio sam ga polovnog od buraza iz Kanade.
Po meni, u ono vrijeme kad je izašao bio je zvijerka (2010.), a nije ni sada za odbaciti.
Problemi koje imm sa njim su očito rezultat traljavog Kanadskog stock firmware-a, i čeka se samo slobodan trenutak da se poigram sa njim i pokušam riješiti to.
Gore je 2.3.6, radi fluidno i bez i najmanjih lagova i zastajkivanja.
Baterija drži 2 dana normalnog rada, pod time se podrazumjeva 20-30 poziva, par poruka, mail te povremeno paljenje mapsa, uz stalno upaljen 3g i gps.
Dvije najveće mane, barem po meni su to što mu je na ekranu plastika, znači nikakav gorila glass i slično, pa mob već ima jednu crticu na ekranu, i što je taj ekran super mega hiper osjetljiv. Naime prilikom tipkanja poruka nemoram ni dodirnuti ekran da bi on primio neko krivo slovo, dovoljno je primaknuti prst u neposrednu blizinu i hoplaaa
Ocjenu neznam koju bih dao, ali ako uspijem izgladiti probleme sa prekidom rada slušalice i mikrofona prilikom poziva (problem sa firmware-om) ajmo reći 6/10.

Huawei Sonic U8650
Naveliko ispričan i prepričan mobitel kojem bih prvenstveno zbog premale količine RAM-a u odnosu na Nexus S dao ocjenu 3/10, no u odnosu na Nexus puno čvršće sklopljen mobitel, i ima staklo na ekranu (nije 100% otporno na ogrebotine ali ja ga koristim kao radni stroj, u prašini i svemu i stalno je u džepu, ponekad u kontaktu sa kovanicama, pa ima tek par jedva primjetnih crtica), te puuno ljepši odziv ekrana.

Samsung Galaxy mini 2
U odnosu na U8650 bolji u pogledu Ram-a, brži u odzivu, manje šteka čak i nakon dužeg korištenja, baterija duže traje neko na Sonicu, općenito po performansama mrvicu bolji mobitel.
Ono što je lošije nego kod Sonica je glatki poklopac, odnosno klizav. Dok je kod sonica feeling kao da je gumiran, kod SGM2 je perforiran nekakvim uzorkom, no svejedno, puno klizaviji. Druga stvar lošija od Sonica je ekran. Em je manj, em ima lošiji prikaz boja. Da mu je barem ekran kao kod Sonica u pogledu veličine i prikaza, dao bih mu 5/10, ovako mu ide 4/10 samo zbog boljeg hardware-a.

Eto, to je to
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote